Kolejna schetynówka w powiecie chełmskim

Kolejna schetynówka w powiecie chełmskim

lubelskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

W powiecie chełmskim rusza budowa drugiej już w tym roku schetynówki. W ramach inwestycji pojawi się nowe 8,5 km asfaltu, 1,5 km chodnika oraz 131 zjazdów do posesji. Prace obejmą drogę Pawłów – Henrysin – Nowosiółki Kolonia.

Na realizację tej inwestycji powiat otrzymał 859 tys. zł w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Pozostała kwota pochodzi z budżetów gmin Rejowiec, Chełm i Rejowiec Fabryczny. Samorządy dołożą się proporcjonalnie do długości remontowanych odcinków drogi na ich terenie.

 

Szacowana wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 6 mln zł. W celu znalezienia wykonawcy rozpisano licytację elektroniczną, w której wygrało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Włodawy. Zaproponowało ono kwotę 4,26 mln zł.

 

Starosta chełmski Paweł Ciechan jest zadowolony z tego, że wykonawca wchodzi już na plac budowy. – Te 8,5 km asfaltu to bardzo duża inwestycja drogowa, a biorąc pod uwagę zakres prac, to chyba jedna z największych w historii powiatu – mówi starosta.

REKLAMA

 

Droga lokalna na odcinku Pawłów – Henrysin – Nowosiółki Kolonia stanie się po realizacji prac bezpieczną drogą z poboczami, zjazdami do posesji, chodnikami z kostki oraz nowymi zatokami autobusowymi.

 

W rejonie Gminnego Ośrodka Kultury i Zespołu Szkół w Pawłowie pojawią się aktywne znaki diodowe zasilane z baterii słonecznej. Oznaczą one i oświetlą przejście dla pieszych i będą dobrze widoczne nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Jednocześnie, nie oślepiają one kierowców.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA