W gminie Jaworzyna Śląska zainwestuje polska firma. Będą nowe miejsca pracy

W gminie Jaworzyna Śląska zainwestuje polska firma. Będą nowe miejsca pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Świdnicka firma Fire Family zainwestuje w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "INVEST-PARK". Znany polski producent podpałek grillowych i kominkowych wybuduje halę w gminie Jaworzyna Śląska. Inwestycja będzie miała wartość około 4,5 mln złotych.
Spółka Fire Family jest rodzinną firmą zajmującą się od wielu lat produkcją podpałek grillowych i kominkowych oraz dystrybucją grilli węglowych i gazowych, a także akcesoriów do nich. Głównymi odbiorcami jej produktów są znane sieci handlowe a znaczna część asortymentu przeznaczona jest na eksport.
– Ogromnie cieszy nas, że następny polski przedsiębiorca dołącza do naszej rodziny. To kolejna inwestycja potwierdzająca, że strefy ekonomiczne są otwarte na lokalnych przedsiębiorców – podkreśla Artur Siennicki, prezes WSSE "INVEST-PARK". – Lokalizacja, w której zainwestuje stanowi jedną z atrakcyjniejszych w powiecie świdnickim – dodaje.
Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz nie ukrywa dużego zadowolenia z pozyskania inwestora. – Szefowie firmy podkreślali, bardzo dobre przygotowanie terenów inwestycyjnych, świetną lokalizację oraz atrakcyjną cenę. Jesteśmy przekonani, że już wkrótce znajdą się kolejni inwestorzy, którzy ulokują swoje przedsiębiorstwa na terenie naszej gminy.
– Nasz cel to dostarczanie najlepszej jakości produktów do grilli i kominków, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Jesteśmy głównym dostawcą podpałek ekologicznych na polskim rynku. W naszej ofercie znajduje się szereg produktów nieszkodliwych dla ekosystemu i bezpiecznych w użyciu – podkreśla Bartłomiej  Bejster, prezes Fire Family sp. z o.o.
REKLAMA
Nowy zakład zostanie wybudowany w miejscowości Pasieczna. Na działce powstanie hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni ok. 2500 mkw. W fabryce zatrudnionych zostanie kilkudziesięciu pracowników. Uruchomienie produkcji planowane jest na drugą połowę 2021 roku. Będzie to pierwszy inwestor na terenie Strefy Przemysłowej w Jaworzynie Śląskiej.
– Jest to bardzo atrakcyjny i dobrze przygotowany kompleks inwestycyjny – przyznaje Kamil Zieliński, wiceprezes strefy. – Niedawno zakupiliśmy od gminy Jaworzyna Śląska blisko 4 ha gruntu znajdujące się w sąsiedztwie inwestycji Fire Family. Na tym terenie wybudujemy halę przemysłową, która oferowana będzie przedsiębiorcom pod wynajem – dodaje.
Tereny inwestycyjne w Jaworzynie Śląskiej znajdują się zaledwie 26 km od autostrady A4 oraz 21 km od drogi ekspresowej S3. Przez grunty przebiega sieć kolejowa łącząca kompleks z głównymi korytarzami kolejowymi w Polsce i Europie.
Zródło: Materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA