Jaworzyna Śląska: Za ponad 9,5 mln zł przygotowano nowe tereny inwestycyjne

Jaworzyna Śląska: Za ponad 9,5 mln zł przygotowano nowe tereny inwestycyjne

Orzech
Orzech
REKLAMA
Zakończono realizację prac związanych z robotami budowlanymi w ramach projektu "Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Gminie Jaworzyna Śląska", którego wartość wyniosła 9 585 903,58 zł, z czego 6 560 919,68 zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 dla Działania 1.3 Rozwój przedsiębiorczości, Poddziałanie 1.3.4 Rozwój przedsiębiorczości – ZIT AW (schemat A: Przygotowanie terenów inwestycyjnych).
Od połowy maja wykonawca robót budowlanych, którym była wyłoniona w ramach przetargu nieograniczonego, firma Eurovia Polska S.A. prowadziła prace związane z uzbrojeniem prawie 6 hektarów gruntów przemysłowych, realizowanych w ramach przedmiotowego zadania w sieci: wodociągową o łącznej długości ok. 2300 m, wraz z trójnikami redukcyjnymi, zasuwami, hydrantami i zaworami, kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłoczonej o łącznej długości ok. 2600 m i kanalizacji deszczowej "czystej" i "brudnej", kanały pod linię energetyczną zasilającą oraz infrastrukturę komunikacyjną terenu inwestycyjnego. Wykonanie tej inwestycji pozwoli na kompleksowe przygotowanie obszaru do celów prowadzenia na nim działalności gospodarczej. 
REKLAMA
Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz podkreślił, że teren obejmujący prawie 6 hektarów gruntów ma wiele atutów, a jednym z nich jest lokalizacja – niedaleko do autostrady A4 i drogi S3. – Przygotowanie terenów inwestycyjnych to jedno z naszych priorytetowych zadań, które udało się zrealizować. Dodatkowo tylko jedynej gminie z całej aglomeracji, czyli właśnie Jaworzynie Śląskiej, udało się otrzymać wsparcie na realizację tego typu zadania. Kolejnym etapem projektu będzie promocja terenów inwestycyjnych, mająca na celu przyciągnięcia nowych inwestorów, nad czym pracujemy – poinformował burmistrz.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA