DODAJ

Architekt dla projektu przy ul. Puławskiej wybrany. Budynek realizowany jest jako inwestycja typu PRS (Private Rental Sector)

Mieszkania i domy / Warszawa
Architekt dla projektu przy
Kajtman
2017-09-22 15:19:54
Matexi Polska wybrała warszawską pracownię architektoniczną Brit-Plan na projektanta budynku wielorodzinnego przy ul. Puławskiej 186. Obie firmy miały już okazję współpracować w ramach przygotowania inwestycji Człuchowska-Bemowo, której budowa została niedawno uruchomiona.

Decydując się na wybór architekta w tej inwestycji kierowaliśmy się na równi kryteriami estetycznymi jak i rozwiązaniami funkcjonalnymi najlepiej pasującymi do planowanego charakteru budynku. Cieszymy się, że projekt Brit-Plan sprostał naszym oczekiwaniom i będziemy mogli współpracować ze sprawdzonym partnerem – decyzję o wyborze architekta skomentował Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska. 

Wybrana przez Matexi Polska koncepcja zakłada realizację nowoczesnego budynku zakończonego klinem od strony Al. Wilanowskiej i Al. Niepodległości. Deweloperowi szczególnie zależało na utrzymaniu w projekcie nowoczesnej, ponadczasowej i eleganckiej formy budynku ze względu na jego lokalizację u zbiegu kluczowych arterii Mokotowa, która predestynuje go do bycia wizytówką firmy oraz ważnym elementem architektury jednej z najpiękniejszych dzielnic stolicy. Matexi Polska ujawniła już pierwsze wizualizacje zwycięskiego projektu. Deweloper bierze jednak pod uwagę niewielkie zmiany w koncepcji w związku z przewidywanym dostosowaniem funkcjonalności budynku do ostatecznych potrzeb nabywcy, którym z założenia będzie jeden z funduszy inwestycyjnych działający na rynku najmu apartamentów. Przy okazji Matexi Polska poinformowała, że już prowadzi wstępne rozmowy z kilkoma poważnymi instytucjami zainteresowanymi zakupem budynku.

Przygotowywany przez Matexi Polska budynek przy ul. Puławskiej 186 docelowo pomieści około 180 lokali. Jego lokalizacja czyni go doskonałym projektem z punktu widzenia inwestora działającego na rynku najmu długoterminowego w segmencie biznesowym. Mieszcząca się tuż przy budynku stacja metra Wilanowska, pobliska Galeria Mokotów i lotnisko oddalone o niecały kwadrans drogi samochodem – to atuty, do których dochodzą także walory architektoniczne projektowanego budynku. Matexi Polska, podobnie jak w przypadku sprzedanego w ubiegłym roku na podobnych zasadach na rzecz funduszu z grupy Bouwfonds projektu Apartamenty Pereca, również tym razem planuje postawić na realizację budynku z wykończonymi mieszkaniami.

Źródło: materiały prasowe