DODAJ

Warszawa: Puławska 186 – Matexi zbuduje na Mokotowie apartamenty pod wynajem [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Warszawa
Warszawa: Puławska 186 –
Mariusz Bartodziej
2019-10-25 08:12:30
Nowy budynek przy stacji metra Wilanowska sięgnie szesnastu pięter. Znajdzie się w nim około 200 lokali mieszkalnych. Polska spółka największego belgijskiego dewelopera zamierza sprzedać obiekt w całości funduszowi inwestycyjnemu, który zajmie się długoterminowym najmem. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się za niespełna dwa lata.

Matexi Polska Sp. z o.o. zawarł 1 października z Unibep S.A. umowę na generalne wykonawstwo inwestycji planowanej przy ulicy Puławskiej 186 na warszawskim Ksawerowie, w dzielnicy Mokotów. Wynagrodzenie wynosi około 42 mln zł netto. Budowa ma ruszyć do końca roku, a zakończyć się w III kwartale 2021 r. Projekt przygotowała pracownia Britt-Plan Sp. z o.o. z Warszawy. Do jej wyboru doszło we wrześniu dwa lata temu.

Materiały inwestora


Apartamentowiec wykończony według potrzeb inwestora

Puławska 186 jest kolejnym po apartamentach Pereca projektem Matexi z segmentu PRS (Private Rental Sector). To oznacza, że deweloper planuje sprzedaż obiektu wraz z wykończonymi lokalami komercyjnemu funduszowi inwestycyjnemu działającemu na rynku długoterminowego najmu mieszkań.

Budynek wielorodzinny będzie miał szesnaście pięter. Pomieści 200 apartamentów inwestycyjnych. Ofertę uzupełnią trzy lokale usługowe. Mieszkańcy skorzystają z 86 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Szczegóły dotyczące m.in. metraży są zależne od porozumienia się z przyszłym inwestorem.

Materiały inwestora


Inwestorzy budują na Mokotowie

Deweloperzy stawiają też na inne części Mokotowa. W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że spółka Grupy Landeskrone przebuduje kamienicę na Wierzbnie. Oferuje w Puławskiej/Merliniego kilkanaście apartamentów o powierzchniach sięgających 133 mkw.

materiały inwestora


Za to na Służewcu zainwestowało ponownie Europejskie Centrum Inwestycyjne ECI S.A. Zbuduje tu osiedle Moduo Gardens. Złożą się na nie cztery budynki wielorodzinne o zróżnicowanej wysokości – od sześciu do ośmiu pięter. Pomieszczą ponad 300 mieszkań. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu.

fot. Jakub Zazula


materiały inwestora


W tym samym miesiącu donosiliśmy o nowym projekcie Yareal Polska Sp. z o.o. Wprowadził wówczas do przedsprzedaży blisko 30 lokali w ramach pierwszego etapu Doliny Mokotów. Stworzą ją trzy dwupiętrowe apartamentowce z niemal 100 mieszkaniami o metrażach do 140 mkw. Inwestycja powstanie na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Deweloper zaprezentował już nowe wizualizacje.

fot. Jakub Zazula


materiały inwestora