DODAJ

Dolcan ma 5 inwestycji dostępnych w nowych limitach „Rodziny na Swoim”

Warszawa
Dolcan ma 5 inwestycji
Kajtman
2011-09-30 21:35:02

Od 1 października wchodzi nowy limit programu „Rodzina na swoim”. Nowa stawka w Warszawie, 6.435 zł za m kw, drastycznie obniży liczbę mieszkań dostępnych z rynku pierwotnego w ramach rządowej pomocy. Mimo spadku limitu firma Dolcan może osobom poszukującym zaproponować wiele mieszkań w stołecznych inwestycjach w cenie od 5.500 zł za m kw.


 


 


Według ocen analityków rynku oferta mieszkań, które będzie można kupić w ramach programu „Rodzina na swoim” od 1 października w Warszawie skurczy się z ok. 18 do 2 proc. Pomimo tak drastycznej zmiany rządowego limitu firma Dolcan ma w ofercie 5 inwestycji, w których ceny za mieszkania są niższe niż nowa stawka programu. Trzy inwestycje znajdują się w Warszawie, po jednej w Bydgoszczy i w Kozienicach.


 


Warszawskie inwestycje to lokale realizowane przez Dolcan w ramach tzw. mieszkań bezczynszowych. Deweloper może zaproponować mieszkania od 5.500 zł za m kw. w dwóch projektach już budowanych w Białołęce i na osiedlu w Rembertowie.


 


Osiedle Rudy Rydz, które powstaje w Rembertowie jest już prawie na półmetku budowy. Znajdzie się tam 78 mieszkań zlokalizowanych
w małych budynkach, zaledwie po 4 mieszkania w każdym z nich. Metraże na osiedlu Rudy Rydz wynoszą 50 – 90 m2. Mieszkańcy mają tu swoje ogródki, miejsca postojowe w cenie mieszkania i możliwość aranżacji kominka.


 


Kolejne dwie inwestycje w ramach tzw. mieszkań bezczynszowych także są dostępne w ramach nowych stawek „Rodziny nas swoim”. To Kamyk Zielony i Konik Polny. W pierwszym etapie powstaną na obu osiedlach 244 mieszkania, budowa osiedli już trwa.


 


Kamyk Zielony liczy siedem typów domów. W każdym budynku znajdą się jedynie 4 odrębne mieszkania. Te położone na górze posiadać będą dodatkowy balkon i poddasze. Domy powstają na rozległej działce, sąsiadującej z Kanałem Bródnowskim. Z kolei osiedle Konik Polny zlokalizowane jest przy ul. Lewandów, też na Białołęce. Powstanie tam 4 typu domów z mieszkaniami w metrażach 59 – 83 m kw.


 


Do wszystkich mieszkań realizowanych w ramach osiedli bezczynszowych przynależą bezpłatne garaże lub miejsca postojowe przed budynkiem. Do mieszkań dwupoziomowych przypisane są duże garaże na dwa samochody.


 


Plusy tych inwestycji, to nie tylko fakt, że nadal można tu kupić mieszkania w ramach rządowej dopłaty. Ich główna zaleta polega na niskich kosztach utrzymania. - Lokatorzy nie będą płacić comiesięcznego czynszu. Dlaczego? W inwestycjach nie ma części wspólnych, więc mieszkańcy nie będą ponosić kosztów zarządzania budynkiem, sprzątania klatek, garaży czy wind. Nie będzie czynszu, jaki normalnie płaci się posiadając mieszkanie w bloku – wyjaśnia ideę mieszkań bezczynszowych Eugeniusz Chwesiuk, dyrektor działu inwestycji w firmie Dolcan.


 


Po wejściu w życie nowych limitów inne miasta wyglądać będą dużo lepiej niż Warszawa. W Bydgoszczy limit programu „Rodzina na swoim” wzrośnie i wyniesie 5.409 zł za m kw. Tymczasem na Osiedlu Kujawska wybudowanym przez Dolcan ceny mieszkań zaczynają się od 4.450 zł za m kw. Inwestycja położone jest u zbiegu ul. Sierocej i Kujawskiej. Kompleks mieszkaniowy tworzą 3 budynki w kaskadowej zabudowie - od 5 do 7 kondygnacji.


 


Mieszkania w ramach nowych stawek dostępne są także na nowym osiedlu firmy Dolcan w Kozienicach. Tam limit, by skorzystać z rządowej pomocy wynosi 3.846 zł za m kw., a w ofercie dewelopera mieszkania w Kozienicach można kupić od 3.500 zł za m kw.


 


Więcej szczegółów o inwestycjach na: www.dolcan.pl


 


---


Dolcan – najważniejsze informacje o firmie:


Dolcan to jeden z liderów rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Firma jest spółką z wyłącznie polskim kapitałem, w tym roku obchodzi 20-lecie działalności. Do tej pory inwestor zrealizował 20 projektów oddając do użytku ok. 4.000 mieszkań. Głównie na terenie Warszawy, ale także Lublina, Szczecina, Bydgoszczy i Kozienic. Obecnie spółka zatrudnia 200 osób.


 


Inwestycje firmy dopasowane są do oczekiwań klientów z wszystkich segmentów budownictwa mieszkaniowego. Dolcan realizuje wysokiej jakości mieszkania w budownictwie wielorodzinnym, kameralne osiedla domów oraz apartamentowce. Obecnie są to m.in. kompleks Ogrody Ochota, w którym docelowo znajdzie się ponad 1.500 mieszkań oraz kolejne etapy osiedla Tęczowego. W budowie jest również 5 projektów mieszkań bezczynszowych czyli inwestycji, w których mieszkańcy nie będą zmuszeni ponosić kosztów wspólnych administrowania nieruchomością - czynszów.


 


Grupa Dolcan ma wieloletnie doświadczenie także w innych segmentach. Zarządza trzema hurtowniami materiałów budowlanych, salonem wyposażenia wnętrz, hotelem w Częstochowie, 100 ha łowiskiem ryb „Jegiel” oraz kopalnią kruszywa zlokalizowaną koło Serocka.


 


Od 18 lat nieprzerwanie sponsoruje także pierwszoligową drużynę piłki nożnej Dolcan Ząbki. Aktywnie angażuje się w działania społeczne m.in. w pomoc szpitalowi w Wołominie, dofinansowała remont Szpitala Dziecięcego  na ul. Niekłańskiej w Warszawie, wspiera Fundację „Dzieci Ulicy”.