DODAJ

Komplet rodzin w Parku Ostrobramska

Mieszkania i domy / Warszawa
Komplet rodzin w Parku
Kajtman
2016-01-21 18:56:26
Wraz z końcem roku Skanska Residential Development Poland zamknęła sprzedaż na mieszczącym się na warszawskiej Pradze-Południe Parku Ostrobramska. Osiedle zaprojektowane zostało w skandynawskim stylu, z dbałością o środowisko naturalne i komfort życia mieszkańców. Na terenie inwestycji zastosowano szereg energooszczędnych rozwiązań, takich jak sensory ruchu czy ładowarki do samochodów elektrycznych oraz zadbano o dobrą izolację budynku i atrakcyjną przestrzeń wspólną.

Park Ostrobramska to premierowy projekt mieszkaniowy Skanska Residential Development Poland w Warszawie. Do tej pory deweloper sprzedał w tej inwestycji prawie 500 lokali o powierzchni od 23 do 125 mkw. W trosce o komfort mieszkańców na osiedlu zastosowano m.in. sensory ruchu na klatkach schodowych uruchamiające i wyłączające oświetlenie typu LED, centralne włączniki światła w wybranych lokalach, a także antyalergiczne farby, kleje i emulsje w oferowanym programie wykończeniowym, posiadające specjalne eko certyfikaty. Ponadto proces inwestycyjny został tak zaplanowany, by minimalizować produkcję CO2 i dobrze zagospodarować odpady budowlane. Na osiedlu zadbano także o akustykę w budynkach. W tym celu zastosowano cichobieżne windy, grubsze niż standardowe moduły ścienne, profile okienne z izolacją akustyczną i pogrubione szyby w mieszkaniach znajdujących się od strony ulicy. Dodatkowo na parkingach do dyspozycji mieszkańcow znajdują się ładowarki do samochodów elektrycznych. Osiedle jest także bardzo dobrze zlokalizowane. Dzięki sąsiedztwu z centrum rozrywkowo-handlowym mieszkańcy osiedla mają dostęp do wielu sklepów, restauracji i kawiarni oraz innych punktów usługowych.

– „Jednym z atutów Parku Ostrobramska jest bardzo dobre położenie na mapie stolicy oraz rozwinięta infrastruktura transportowa – szereg linii autobusowych oraz liczne ścieżki rowerowe, a w ciągu kolejnych lat przy osiedlu przebiegnie II linia metra” – mówi Edward Więcek, Senior Projekt Menager w Skanska Residential Development Poland.

W 2013 r. osiedle Park Ostrobramska zostało wyróżnione przez Państwową Inspekcję Pracy  tytułem „Buduj bezpiecznie”. Mieszkania Parku Ostrobramska były również najlepiej sprzedającymi się lokalami w Warszawie spośród nowych obiektów mieszkalnych wprowadzonych na rynek w 2012 r. Wysokie standardy Skanska zostały także docenione w konkursie „Buduj bezpiecznie”. Tym razem nagrodę zdobyło warszawskie Osiedle Mickiewicza, mieszczące się na pograniczu Bielan i Żoliborza. To pierwsze osiedle w Polsce budowane zgodne z wytycznymi międzynarodowej certyfikacji BREEAM, potwierdzającej zastosowanie zielonych i dobrych jakościowo rozwiązań. Osiedle będzie pierwszym w Polsce i jednym z 450 w Europie, które zostanie wyróżnione tym certyfikatem. Obecnie realizowany jest I etap inwestycji. Planowany termin oddania obiektu do użytkowania to ostatni kwartał 2016 r.