DODAJ

Nowa inwestycja Matexi Polska – Kolska od Nowa: nowoczesny koncept urbanistyczny dla miłośników wielkomiejskiego stylu życia

Mieszkania i domy / Warszawa
Nowa inwestycja Matexi Polska
Kajtman
2014-05-07 22:13:18

Na działce o powierzchni ponad 2,6 hektara zlokalizowanej przy ul. Kolskiej deweloper Matexi Polska zrealizuje nowoczesny projekt urbanistyczny “Kolska od Nowa”, zaprojektowany przez pracownię MKC koncept przewiduje realizację osiedla składającego się z bardzo nowoczesnych, pięciokondygnacyjnych budynków o ponadczasowej, awangardowej architekturze. W ramach projektu zrealizowane zostanie blisko 600 mieszkań w czterech etapach, a wielkość lokali wahać się będzie w zakresie od 30 do 120 metrów. Deweloper zakłada średnią cenę na poziomie nieco powyżej 8000 złotych za metr kwadratowy mieszkania.


 


Rozpisując konkurs na przygotowanie koncepcji architektonicznej dla projektu “Kolska od Nowa” Matexi Polska postawiło w szczególności na ponadczasową i bardzo dynamiczną architekturę chcąc przyciągnąć coraz liczniejsze grono osób aktywnych, wiążących swój świat z możliwościami jakie daje mieszkanie w sercu miasta jednocześnie zachowując charakter bezpiecznej enklawy. W projekcie pracowni MKC niska zabudowa na bazie kwadratu wykorzystująca kolaż przeszkalań i przestrzennych loggii z kolorowymi panelami elewacji środkowych pięter nadają budynkom styl godny nowoczesnego miasta u progu XXI wieku.


 


W założeniu projekt “Kolska od Nowa” to kwintesencja aktywnego, miejskiego stylu życia. Nie tylko architektura, ale też funkcjonalne lokale komercyjne na dolnych kondygnacjach z przeznaczeniem na typowe usługi kierowane do aktywnych mieszkańców (sklepy, kawiarnie i mała gastronomia), nowoczesna aranżacja przestrzeni i przede wszystkim lokalizacja to cechy wyróżniające “Nową Kolską”.Położenie osiedla oferuje znacznie lepszy dostęp do infrastruktury oraz połączenie ze śródmieściem niż szereg dedykowanych tej samej grupie nabywców projektów położonych wzdłuż osi ul. Powązkowskiej. Dzięki lokalizacji bezpośrednio w ciągu komunikacyjnym ul. Okopowej “Kolska od Nowa” pozwala na znacznie szybszy dojazd do centrum zarówno komunikacją miejską jak również samochodem, a rozbudowujące się, jedno z najnowocześniejszych w Europie, centrów biurowych na bliskiej Woli jest dla przyszłych pracowników na dosłownie na wyciągnięcie ręki. Położenie na styku trzech historycznych dzielnic Warszawy: Woli, Żoliborza i Śródmieścia daje niepowtarzalne możliwości zaplanowania wolnego czasu wieczorem jak i oszczędzenia go rano, w drodze do pracy.Matexi Polska poszukując nazwy dla projektu nie chciało uciekać też od najnowszej historii ul. Kolskiej obrośniętej legendami miejskimi związanymi głownie z funkcjonującą przez ostatnie dziesięciolecia izby wytrzeźwień, będącej w istocie niczym niewyróżniającym się budynkiem. “Kolska od Nowa” to nowa karta dla tej historycznej lokalizacji znajdującej się w sercu industrialnej części przedwojennej Woli. „Kolska od Nowa” to także symbol rewitalizacji tych terenów, a w pewnym sensie także powrotu do tradycji budownictwa w tym miejscu, bo właśnie u zbiegu Spokojnej i Kolskiej mieściła się jedna z najbardziej znanych fabryk Braci Cyganów dostarczających poza smołą i asfaltem także beton oraz szerokie spektrum usług budowlanych dla błyskawicznie rozwijającej się w okresie międzywojnia Warszawy.


 


“Kolska od Nowa” to funkcjonalne rozwiązanie dla aktywnych. Niewątpliwym atutem inwestycji jest jej atrakcyjna lokalizacja, gwarantująca łatwy dostęp wszystkich udogodnień infrastruktury miejskiej w tym: komunikacji publicznej łącznie z metrem (stacja Dworzec Gdański znajduje się w zasięgu 15 min. marszu), szkół, przedszkoli. Nie bez znaczenia dla przyszłych mieszkańców będzie także bezpośrednie sąsiedztwo kameralnego centrum handlowego Klif oraz bliskość CH Arkadia. W zasięgu pieszego spaceru znajdują się modne lokale gastronomiczne i salony designerskie w rejonie ul. Burakowskiej ze starą Fabryką koronek mieszczącą m.in. znaną w całej Warszawie winiarnię Mielżyński włącznie. Wartość lokalizacji znacząco podwyższa także realizowana rozbudowa nowego dystryktu biurowego Warszawy zlokalizowanego u zbiegu ulic Grzybowskiej i Wroniej w odległości ośmiu minut podróży samochodem lub czterech przystanków tramwajowych od osiedla. Projekt adresowany jest do klientów ceniących sobie funkcjonalne rozwiązania, bliskość centrum miasta i udogodnienia z tym związane, jednym słowem – ludzi lubiących aktywny, miejski styl życia.