Matexi Polska zbliża się do czołówki pod względem oferty mieszkaniowej w Warszawie

Matexi Polska zbliża się do czołówki pod względem oferty mieszkaniowej w Warszawie

Warszawa
REKLAMA

Już na początku września Matexi Polska wprowadzi do swojej oferty sprzedażowej kolejne lokale w nowych inwestycjach: „Staffa 9” i „Kolska od Nowa”.

 

Ogółem liczba mieszkań w ofercie dewelopera zwiększy się o 279 lokali: 107 mieszkań w budynku przy Staffa oraz 172 mieszkania w pierwszym etapie inwestycji „Kolska od Nowa”. Tym samym całkowita liczba mieszkań w realizowanych aktualnie w projektach Matexi Polska przekroczy 470 i znacząco przybliży firmę do czołówki pod względem wielkości oferty mieszkaniowej w stolicy. Realizując konsekwentnie swoją strategię na warszawskim rynku inwestycyjnym spółka stawia na zrównoważony rozwój portfela projektów w różnych dzielnicach i rejonach miasta. Matexi Polska uruchamiając nowe projekty kieruje się przede wszystkim dokładną analizą lokalizacji i dostępu do infrastruktury oraz dopasowaniem charakteru projektu do potrzeb lokalnego rynku i klienta. Poza już uruchomionymi budowami Matexi Polska dysponuje stale rozbudowywanym bankiem zabezpieczonych gruntów pozwalającym w tej chwili na budowę ponad 1000 kolejnych lokali, z których znaczna część znajduje się już w fazie przygotowawczej. Matexi Polska planuje otwarcie sprzedaży kolejnych projektów jeszcze w 2014 roku. Deweloper w najbliższych tygodniach spodziewa się zakończenia procedur administracyjnych w projekcie „Księżycowa 60”, co umożliwi rozpoczęcie procesu budowy i sprzedaży mieszkań.

 

REKLAMA

„Kolska od Nowa” – nowoczesny projekt urbanistyczny połączony z rewitalizacją terenów zielonych. Projekt autorstwa pracowni MKC zakłada budowę prawie 600 mieszkań o powierzchni od 30 do 120 m2 w nowoczesnych, pięciokondygnacyjnych budynkach z garażami podziemnymi. Na terenie osiedla powstanie także półhektarowy park. W założeniu projekt „Kolska od Nowa” to kwintesencja aktywnego, miejskiego stylu życia w uporządkowanej urbanistycznie przestrzeni zielonego Parku. „Kolska od Nowa” to funkcjonalne rozwiązanie dla aktywnych. Niewątpliwym atutem inwestycji jest jej atrakcyjna lokalizacja, gwarantująca łatwy dostęp wszystkich udogodnień infrastruktury miejskiej w tym: komunikacji publicznej łącznie z metrem (stacja Dworzec Gdański znajduje się w zasięgu kilkunastu minut marszu), szkół, przedszkoli. Nie bez znaczenia dla przyszłych mieszkańców będzie także bezpośrednie sąsiedztwo kameralnego centrum handlowego Klif oraz bliskość CH Arkadia. Ceny mieszkań w projekcie oscylują na poziomie od 7600 do 9100 złotych za metr kwadratowy a zakończenie budowy pierwszego etapu, obejmującego ponad 170 mieszkań, zaplanowane jest na przełom roku 2015/2016. Generalnym Wykonawcą pierwszego etapu projektu jest firma CFE.

 

„Staffa 9” – elegancki, dwuskrzydłowy budynek w kształcie litery „L” zaprojektowany przez architektów z pracowni Pastewka i Strój, znajdzie się w nim 107 mieszkań o powierzchni od 30 do 104 m2, a także jednokondygnacyjny garaż mieszczący 92 samochody, w tym miejsca familijne. Poza nowoczesną i elegancką architekturą oraz wysoką jakością wykonania gwarantowaną przez Matexi, niewątpliwą zaletą „Staffa 9” jest jego lokalizacja. Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie (400m) od stacji metra „Słodowiec”, jednocześnie mieszkańcy inwestycji będą mogli cieszyć się bliskością zieleni i spokojnym sąsiedztwem, natomiast dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa, dostęp do placówek edukacyjnych i kulturalnych Bielan zapewni im duży komfort i różnorodne możliwości zagospodarowania czasu wolnego. Ceny mieszkań oscylować będą na poziomie 8500 złotych za metr kwadratowy. Prace na działce zostały już rozpoczęte, natomiast ich ukończenie planowane jest na przełom roku 2015/2016. Generalnym wykonawcą budynku jest firma Łucz-Bud.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA