[Warszawa] Matexi Polska zmienia strukturę finansowania portfela inwestycyjnego – 80 mln złotych kredytu korporacyjnego silnym filarem dalszego, zrównoważonego rozwoju firmy w Polsce

[Warszawa] Matexi Polska zmienia strukturę finansowania portfela inwestycyjnego – 80 mln złotych kredytu korporacyjnego silnym filarem dalszego, zrównoważonego rozwoju firmy w Polsce

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

W dniu 24 kwietnia Matexi Polska podpisała umowę kredytu korporacyjnego opiewającą na kwotę 80 mln złotych w celu finansowania posiadanego i rozwijanego portfela inwestycyjnego. Podpisanie umowy z bankiem BZ WBK pozwoli uwolnić zaangażowane środki własne dewelopera na poczet nowych realizacji i w krótkim terminie uruchomić kolejne przygotowywane projekty mieszkaniowe.

 

Nowe, dodatkowe źródło finansowania pozwoli zwiększyć skalę dalszych akwizycji gruntów i zrealizować plan długofalowego rozwoju oferty Matexi Polska o kolejne rejony Warszawy. Informacja dotycząca finasowania zbiegła się z bardzo dobrymi kwartalnymi wynikami sprzedażowymi spółki. W pierwszym kwartale Matexi Polska podpisała 90 nowych umów sprzedaży mieszkań realizując z nawiązką założone cele na pierwszy kwartał 2015 r. Co ciekawe w tym samym czasie Spółka przekazała klientom dokładnie tą samą liczbę – 90 mieszkań w gotowych inwestycjach: „Na Romera” i „Słodowiec Park”.

 

Aktualnie w portfolio Matexi realizowane są równolegle dwie inwestycje na Bielanach: „Staffa9” i „Księżycowa 60” oraz nowoczesny kompleks mieszkaniowy w doskonałej lokalizacji na bliskiej Woli – „Kolska od Nowa”. W ostatnich miesiącach do użytku oddane zostały za to ursynowska „Na Romera” oraz „Słodowiec Park” na Bielanach. Deweloper przygotowuje się natomiast do uruchomienia pierwszej śródmiejskiej inwestycji przy ul. Pereca oraz Apartamentów Marymont – kameralnego osiedla na styku Żoliborza i Bielan. Zdaniem Mirosława Bednarka, Prezesa Matexi Polska – „To właśnie zróżnicowanie oferty, lokalizacje i jakość projektów oraz zaplanowany i dobrze przemyślany rozwój oferty w Warszawie jest kluczem do rozwoju i stabilnego wzrostu. Nawiązanie współpracy z BZ WBK i zrównoważenie źródeł finansowania to bardzo ważny krok umożliwiający konsekwentną realizację naszych celów. Warto dodać, że tego typu korporacyjne umowy finansowania portfela inwestycyjnego to rozwiązania rzadko spotykane na polskim rynku mieszkaniowym. Wymagają one bardzo stabilnej sytuacji finansowej i zrównoważonego, przejrzystego portfela inwestycyjnego. Nasze belgijskie doświadczenia mówią jednak, że tego typu źródła kapitału to optymalny sposób finansowania portfela inwestycji mieszkaniowych stąd też cieszymy się, że znaleźliśmy w Polsce partnera finansowego w postaci Banku BZ WBK rozumiejącego nasze potrzeby i doceniającego naszą solidną pozycję finansową”.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA