DODAJ

Nowe umowy najmu w Tulipan House

Warszawa
Nowe umowy najmu w
Kajtman
2015-07-23 13:41:48
Budynek biurowy Tulipan House na warszawskim Mokotowie, należący do niemieckiego inwestora Commerz Real, zyskał nowego najemcę – firmę StepStone Services, właściciela wiodących portali z ogłoszeniami o pracę w Europie. W warszawskim biurze StepStone Services znajdzie się centrum rozwoju oprogramowania i usług informatycznych. Nowy najemca zajmie w Tulipan House ponad 2 600 m kw. i wprowadzi się do budynku we wrześniu 2015 roku. W transakcji najmu doradzała międzynarodowa agencja doradcza Savills.

Savills jest agentem wyłącznym budynku Tulipan House, odpowiedzialnym za wynajem wolnej powierzchni.

W ostatnim czasie, w budynku Tulipan House zostało zawartych kilka innych transakcji: 
Parisite Company, spółka zależna należąca do Grupy Bain, wynajęła 671 m kw. na trzecim piętrze. Ponadto, Teleperformance, światowy lider na rynku usług outsourcingu i telefonicznych centrów obsługi klienta, oraz Huawei, lider w produkcji urządzeń oraz rozwiązań telekomunikacyjnych i informatycznych, powiększyli swoje biura o odpowiednio: 491 m kw. i 538 m kw. Amgen, amerykańska firma biofarmaceutyczna, przedłużyła dodatkowo umowę najmu biura o powierzchni 1 300 m kw. na następne lata.

– "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy powitać StepStone i Parisite Company w Tulipan House i jesteśmy dumni z zaufania, jakim obdarzyli nas Teleperformance i Huawei, którzy powiększyli swoje biura. Podsumowując wszystkie ostatnie transakcje, Savills doradzał przy podpisaniu umów najmu na ponad 5 300 m kw. Dzięki wysokiej jakości budynku, odnowionej recepcji i dogodnej lokalizacji, Tulipan House cieszy się niesłabnącą popularnością wśród najemców" – mówi Dariusz Karwański, associate w Dziale Powierzchni Biurowych w Savills.

– "Gwarantujemy wysoki standard i komfortowe warunki pracy wszystkim najemcom. W ubiegłym roku budynek uzyskał certyfikat BREEAM In-Use, który potwierdza zastosowanie przyjaznych dla środowiska i energooszczędnych rozwiązań. W ostatnim czasie wybudowaliśmy też nową recepcję, aby zapewnić jeszcze bardziej wygodną i reprezentatywną strefę dla oczekujących gości i naszych najemców" – dodaje Nadine Gilbert z Commerz Real.

Tulipan House, o łącznej powierzchni najmu 17 895 mkw., jest zlokalizowany w sercu Mokotowa, przy ulicy Domaniewskiej 50, pięć minut od jednego z największych centrów handlowych – Galerii Mokotów. Budynek jest siedzibą wielu prestiżowych firm. W ubiegłym roku Tulipan House otrzymał certyfikat BREEAM In-Use, z oceną bardzo dobrą (Very Good) w kategorii Asset Rating (budynek) oraz oceną doskonałą (Excellent) w kategorii Building Management (jakość zarządzania).

Tulipan House jest zwycięzcą nagrody Biurowiec Roku 2013 Nagroda Najemców, przyznawanej przez Eurobuild, wiodący magazyn rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Najemcy biorący udział w ankiecie oceniali takie aspekty jak: lokalizacja, funkcjonalność, komfort, architektura, stawki czynszu i usługi zarządzania budynkiem. Tulipan House uzyskał najwyższy wynik spośród 51 projektów biurowych w Warszawie.