Skandynawski Holm House przyspieszaźródło: Materiały inwestora

Skandynawski Holm House przyspiesza

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Położony w samym sercu części biurowej Mokotowa przy ulicy Abramowskiego Holm House to jedna z najnowszych inwestycji mieszkaniowych spółki Skanska Residential Development Poland i jednocześnie pierwsza w Polsce, która ma szansę uzyskać certyfikat "Obiekt bez barier". Po 2 miesiącach od wbicia pierwszej łopaty, dzięki m.in. bardzo dobrej organizacji pracy i nowoczesnemu sprzętowi, budowa wyprzedziła harmonogram już o dwa tygodnie. Planowana data uzyskania pozwolenia na użytkowanie to ostatni kwartał 2018 r.
Holm House to nowoczesne i funkcjonalne osiedle położone między dwiema stacjami metra: Wierzbno i Wilanowska, w drugiej linii zabudowy od ul. Domaniewskiej. W ramach pierwszego etapu inwestycji Skanska wybuduje 147 mieszkań o powierzchni od 32 mkw. do 114 mkw. Projekt został wykonany przez renomowaną pracownię architektoniczną Hermanowicz Rewski Architekci i szybko zyskał uznanie klientów. Już w pierwszych miesiącach Skanska sprzedała 30% lokali. Mieszkańcy znajdą tutaj m.in. wewnętrzny ogród, ale i bogatą infrastrukturę usługową: coolomat umożliwiający wygodniejsze zamawianie żywności online, ławkę solarną z możliwością ładowania urządzeń mobilnych, magazyn na przesyłki kurierskie czy rozwiązania typu smart home w standardzie. 
Holm House będzie nie tylko wyposażony w nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, ten projekt to także zaawansowana technologia prowadzenia robót, specjalistyczny sprzęt i bardzo dobra organizacja pracy zespołu realizacyjnego. To wszystko przyczyniło się do znacznego przyspieszenia robót w pierwszej ich fazie m.in. przy ścianach szczelinowych. Wyprzedziliśmy już harmonogram o 2 tygodnie. Jesteśmy na etapie układania chudego betonu i zbrojenia płyty dennej. Jeszcze przed wakacjami planujemy zakończyć większość robót żelbetowych przy fundamentach. Potem budynek zacznie piąć się w górę – wyjaśnia Wojciech Piecuch, kierownik budowy na osiedlu Holm House.
Wysoka jakość dzięki współpracyW wyprzedzeniu harmonogramu kluczowe znaczenie miało również sfinalizowanie na bardzo wczesnym etapie formalności między inwestorem – Skanska Residential Development Poland, a generalnym wykonawcą – Skanska SA. Połączenie pracy różnych spółek działających w ramach Grupy Skanska, to stała praktyka firmy. Jedną z korzyści płynących z tej synergii jest wymiana wiedzy i bardzo sprawne prowadzenie procesu inwestycji. Niejednokrotnie tak bliska współpraca znalazła odzwierciedlenie w powstaniu wielu pionierskich projektów Skanska takich, jak np. Osiedle Mickiewicza w Warszawie, które jako pierwsze w kraju spełniło normy środowiskowe i jakościowe prestiżowej certyfikacji BREEAM. Podobnie będzie z osiedlem Holm House.
REKLAMA
Zgodnie z wytycznymi BREEAM, Holm House będzie musiał osiągnąć najwyższe standardy w zakresie jakości, zdrowia i bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania. Dodatkowym ważnym parametrem, który musimy wziąć pod uwagę jest też zmniejszanie wpływu budowy na środowisko naturalne. Dlatego też m.in. stosujemy recykling odpadów budowlanych. Holm House jest przykładem zrównoważonego budownictwa. Teraz idziemy jeszcze o krok dalej. Osiedle spełni też wysokie standardy budowania dostępnego – mówi Tomasz Banaś, menadżer projektu Skanska Residential Development Poland.
Osiedle z podwójnym certyfikatemHolm House będzie również pierwszym osiedlem w Polsce audytowanym pod kątem otwartości i dostępności. Budynek ubiegając się o certyfikat "Obiekt bez barier" zostanie przystosowany do osób z różnymi potrzebami, w tym rodziców małych dzieci, osób starszych czy z niepełnosprawnościami. Tym samym Skanska Residential Development Poland po raz kolejny wyznacza ważny kierunek w rozwoju rynku mieszkaniowego w Polsce.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA