Skanska zadomawia się na Woli

Skanska zadomawia się na Woli

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Na zakończenie Tygodnia Sąsiedzkiego Skanska wmurowała kamienie węgielne pod inwestycje Generation Park i Spark.
Wernisaże, warsztaty, kino letnie czy dancing – tak przez ostatnie dni Skanska wraz z partnerami i mieszkańcami Woli świętowała Tydzień Sąsiedzki. Finał odbył się 30 maja, w Europejski Dzień Sąsiada, kiedy symbolicznie wmurowano kamienie węgielne pod inwestycje Spark i Generation Park. 
Plac CytryNowy przy inwestycji Spark oraz kreatywne przestrzenie ArtBox i Przestrzeń Otwarta przy Generation Park były przez ostatnie dni miejscem najdłużej imprezy sąsiedzkiej, jaką widziała dotąd Warszawa. Okoliczni mieszkańcy i pracownicy wolskich biur odpoczywali od miejskiego gwaru podczas kina letniego, witali dzień na targu śniadaniowym i wspólnie bawili się na potańcówce z Dancingiem Międzypokoleniowym. Jednym z punktów kulminacyjnych było otwarcie na Placu CytryNowym wernisażu znanego warszawskiego akwarelisty i architekta Tytusa Brzozowskiego, który za pomocą charakterystycznych elementów architektury Warszawy tworzy w swoich pracach miasta marzeń. Z kolei podczas wolskiego dnia rzemieślników można było skorzystać z porad i usług lokalnej krawcowej, zegarmistrza i fryzjera oraz naprawić swój rower. Liczne atrakcje zbiegły się z inauguracją letniej inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego, czyli "Pokoju na lato". Tam Skanska podpisała akty erekcyjne swoich dwóch wolskich projektów biurowych Generation Park i Spark, informując również o planowanej przeprowadzce. 
Od 20 lat aktywnie wspieramy rozwój Woli tworząc tutaj dostępne dla wszystkich miejsca do pracy i spotkań. To w tej dzielnicy dostarczyliśmy już blisko 140 tys. mkw. elastycznej przestrzeni biurowej, a kolejne 150 tys. mkw. jest aktualnie w budowie. Wiele działań podejmujemy również we współpracy z miejscową społecznością, partnerami i lokalnymi fundacjami. Zależy nam kreowaniu przestrzeni pełnych pozytywnych emocji, zielonych enklaw w biznesowym sercu Warszawy, które sprzyjają budowaniu relacji z naszymi sąsiadami. Ogromny potencjał Woli i to, jak czujemy się tutaj zadecydowały, że w Spark powstanie główna siedziba wszystkich spółek Skanska w Polsce – powiedział podczas uroczystości Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający spółki biurowej Skanska. 
REKLAMA
Łącznie Spark będzie składał się z trzech budynków biurowych, w tym 130-metrowej wieży oraz ogólnodostępnego placu ze schodami amfiteatralnymi zapraszającymi mieszkańców i pracowników do spotkań i relaksu. Wśród elementów charakterystycznych inwestycji znajdzie się też mgiełka wodna, trampoliny posadzkowe i strefa ćwiczeń, a na tarasie pierwszego budynku staną ule, którymi opiekować się będą profesjonalni pszczelarze. Pozyskany w ten sposób miód będzie można kupić w tutejszej kantynie. 
Generation Park, przy Rondzie Daszyńskiego, zaoferuje najemcom trzy budynki X, Y (wieża) i Z. Ich nazwy są nawiązaniem do następujących po sobie generacji, które żyją i pracują na Woli. Warszawiacy będą mogli odwiedzić tu punkty usługowe, zjeść lunch w restauracji i odpocząć wśród zieleni. 
Zarówno Spark i Generation Park spełniają najwyższe standardy zrównoważonego i innowacyjnego budownictwa. Poza uzyskaniem certyfikatów środowiskowych LEED na najwyższym platynowym poziomie, będą też certyfikowane pod kątem dostępności dla osób starszych, rodziców małych dzieci czy osób z niepełnosprawnością. Dodatkowo, Spark będzie pierwszym budynkiem biurowym Skanska w regionie CEE, który zostanie poddany certyfikacji WELL. To jeden z bardziej wymagających systemów, który mierząc jakość powierzchni biurowej, w centrum zainteresowania stawia zdrowie i samopoczucie człowieka.
Spark: kluczowe fakty i liczby:
  • Całkowita powierzchnia najmu kompleksu: ponad 70 000 mkw. GLA.
  • Powierzchnia najmu I etapu: ok. 12 300 mkw.
  • Planowany termin oddania do użytku I etapu – I kw. 2018 r. 
  • W pierwszym etapie zostanie wybudowany budynek C, zlokalizowany najbliżej ulicy Karolkowej.
  • Pierwszy etap kompleksu dostarczy 86 miejsc parkingowych.
  • Budynek C będzie składał się z dziewięciu kondygnacji naziemnych.
  • Certyfikacja: LEED Platinum.
  • Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A. 
  • Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Kuryłowicz&Associates. 
  • Projekt konstrukcji budynków i instalacji przygotowało Buro Happold.
Generation Park: kluczowe fakty i liczby:
  • Całkowita powierzchnia najmu kompleksu: 84 000 mkw. (X: 21 000 mkw., Y: 44 000 mkw., Z: 19 000 mkw.).
  • Budynek X:10 kondygnacji naziemnych, 2 podziemne, budynek Y: 34, budynek Z:14.
  • Liczba miejsc parkingowych w całym kompleksie: 600 + 370 dla rowerów.
  • Zakończenie budowy I etap kompleksu (budynek X) – 4 kw. 2017 r.
  • Projekt otrzyma certyfikat LEED na poziomie Platinum.
  • Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.
  • Autorem projektu architektonicznego jest pracownia JEMS Architekci.
  • Projekt konstrukcji budynków i instalacji przygotowało Buro Happold.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA