DODAJ

Solec Residence osiąga stan surowy zamknięty

Mieszkania i domy / Warszawa
Solec Residence osiąga stan
Kajtman
2016-09-22 13:08:28
Stołeczny kompleks apartamentowy Solec Residence osiągnął fazę stanu surowego zamkniętego. Inwestycja jest gotowa w 80 proc., a jej elewacje gotowe są w 70 proc. Oznacza to, iż całkowicie gotowe są elewacje na budynkach A i B, natomiast kończona jest elewacja od ul. Wioślarskiej na dominancie, czyli budynku C.

Według podstawowego projektu w inwestycji tej miało być 113 apartamentów, będzie ich jednak 94. – „Jest to efekt naszego ciągłego wsłuchiwania się w potrzeby klientów, ale także współpracy z generalnym wykonawcą, gdyż od niego także zależy to, jak dalece można odejść od bazowego projektu konstruktorów budynku. Nieprzypadkowo Solec Residence ma konstrukcję słupowo-płytową, albowiem jest to najkorzystniejsze, najbardziej elastyczne rozwiązanie dla tych klientów, którzy pragnęli łączyć dwa lub trzy apartamenty zarówno w poziomie, jak i w pionie. Nowoczesny deweloper musi działać tak, aby jego klienci mogli być niejako współarchitektami miejsca swojego zamieszkania i my wyznajemy taką właśnie zasadę współpracy z klientami” – komentuje kwestię zmniejszonej liczby apartamentów prezes Sawy Apartments Marian Okręglicki.

Przez pierwsze 1,5 roku budowy klienci mieli możliwość zlecenia łączenia lub dzielenia swoich apartamentów w celu stworzenia dużych lokali dwu- lub trzypoziomowych. Możliwość ta w naturalny sposób z przyczyn konstrukcyjnych wygasła po osiągnięciu stanu surowego otwartego. W Solcu Residence nadal trwają jednak dziesiątki zmian bazowego projektu architektonicznego. Wraz ze swoim architektami wnętrz nadal decydują o tym nabywcy apartamentów.

Komentuje Jakub Bartos, dyrektor zarządzający pracowni architektury wnętrz Decoroom: „Solec Residence stanowi pierwszą trójkę najbardziej ekskluzywnych stołecznych apartamentowców. Gdzie, jak nie w nim realizować wszelkie najnowsze trendy designerskie? Nasi architekci rokrocznie obserwują je na najbardziej prestiżowej imprezie wystawienniczej w tym zakresie, jaką są mediolańskie targi Salone del Mobile Milano. Ściśle współpracujemy z Sawą Apartments, zatem nabywcy lokali w Solcu Residence mogą spodziewać się w przygotowanych przez nas projektach najlepszych trendów designerskich. Już we wstępnej fazie budowy tej inwestycji przygotowaliśmy wizualizacje trzech projektów mieszkań pokazowych, które spotkały się z dużym zainteresowaniem. Wpisują się one w ten model kreatywnej współpracy z klientem, który polega na odejściu od sztywnego trzymania się bazowego układu mieszkań. Wzbogacamy układy funkcjonalne apartamentów zmieniając wielkości pomieszczeń i rozmieszczenie instalacji”.

Korzystne zmiany zachodzące dla klientów w Solcu Residence tak opisuje Agnieszka Zaranek – kierownik działu architektów firmy Decoroom: „Sawa Apartments wykazuje się bardzo poszukiwanym na rynku podejściem do swojego klienta. Idealnie wpisuje się to również w nasz model współpracy z nabywcami apartamentów. W standardowych budynkach mieszkania w pionach są powtarzalne w ramach podstawowego projektu architektonicznego. My natomiast projektujemy tak, aby nabywca apartamentu dobrze się w nim czuł, żeby mieszkanie uwzględniało wszystkie jego wymagania i było unikatowe. Jeśli jest taka potrzeba robimy dla klienta mnóstwo niestandardowych elementów wykończenia, jak np. szklane ściany, antresole itp. Nie zamykamy się na żadne rozwiązania. Już w naszych projektach mieszkań pokazowych Solca Residence eksperymentowaliśmy z układem funkcjonalnym tak, aby klienci czerpali z naszych projektów inspiracje. Ponadto wnętrze mieszkania powinno nawiązywać do tego, co mamy na zewnątrz, a pamiętajmy że elewacja Solca Residence to elegancki i drogi kamień”.

Pomimo setek zmian na korzyść klientów, jakie zaszły i zachodzą w Solcu Residence w stosunku do projektu bazowego, nie ulega zmianie termin oddania obiektu do użytku. Stanie się to w I kwartale przyszłego roku.

Sawa Apartments sp. z o.o. działa w kraju od roku 2002. Do chwili obecnej na terenie całej Polski firma zrealizowała wiele inwestycji mieszkaniowych w najbardziej prestiżowych dzielnicach stolicy i innych aglomeracji miejskich. O uniwersalizmie i dużym doświadczeniu firmy świadczy to, iż zajmuje się zarówno architekturą najnowocześniejszą, jak również rewitalizacją obiektów historycznych. Działalność firmy koncentruje się nie tylko na realizacji inwestycji deweloperskich. Spółka wspiera także swoich klientów w pozyskiwaniu finansowania i w aranżacji apartamentów. Bieżący serwis informacyjny o Solcu Residence dostępny jest także na Facebooku i Twitterze.