DODAJ

Tebodin Poland wynajął 2 000 mkw. w Eurocentrum Office Complex

Biura / Warszawa
Tebodin Poland wynajął 2
Kajtman
2012-03-19 13:30:46

Eurocentrum Office Complex, obiekt biurowy mieszczący się w Alejach Jerozolimskich w Warszawie, należący do Grupy Capital Park, zyskał kolejnego najemcę. Jest nim firma Tebodin Poland, która wynajmie ponad 2 000 mkw. powierzchni. Jest to już druga umowa najmu podpisana w tym największym powstającym obecnie „zielonym” biurowcu w Polsce, kolejne są w trakcie negocjacji. W transakcji właściciela obiektu reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.


 


Na początku marca tego roku Grupa Capital Park podpisała umowę z generalnym wykonawcą obiektu, którym została firma ERBUD S.A. Planowany termin rozpoczęcia budowy to II kw. 2012 r. Od stycznia trwają już prace przygotowawcze na terenie budowy.


 


Warszawski Eurocentrum Office Complex, zlokalizowany w Alejach Jerozolimskich pomiędzy placem Zawiszy i dworcem Warszawa Zachodnia, to piętnastokondygnacyjny biurowiec klasy A+, o całkowitej powierzchni najmu 65 800 mkw. Eurocentrum Office Complex będzie budynkiem przyjaznym nie tylko dla przyszłych użytkowników, ale i dla środowiska naturalnego. Potwierdza to precertyfikat LEED CS GOLD, a także nagrody branżowe przyznane przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) za najlepszy ekologiczny biurowiec w Polsce z precertyfikatem LEED oraz magazyn EuropaProperty w kategorii LEED Application In-Process.


 


Przyjazna architektura, estetyczna forma i zastosowane rozwiązania proekologiczne zapewnią przyszłym najemcom komfortowe miejsce pracy. Doskonała lokalizacja budynku zapewni szybki dojazd samochodem, środkami komunikacji miejskiej i rowerem.


 


Tebodin Poland wynajął 2 000 mkw. powierzchni biurowej, stanowiącej całość dziewiątego piętra i część ósmego w budynku Gamma. – Cieszymy się, że tak uznana firma wybrała Eurocentrum Office Complex na swoją siedzibę – mówi Magdalena Terech, Leasing Director Office Departament z Grupy Capital Park. – Jest to dla nas tym większe wyróżnienie, że w zespole Tebodin znajdują się praktycy LEED, tj. systemu w którym certyfikujemy budynek, co może świadczyć o docenieniu jakości zastosowanych przez nas rozwiązań – dodaje.


 


Tebodin Poland jest wiodącą firmą konsultingowo-projektową w Polsce, zatrudniającą ponad 300 inżynierów. Firma jest partnerem dla krajowych i zagranicznych inwestorów, realizujących takie przedsięwzięcia komercyjne jak: centra handlowe, budynki biurowe, hotele, obiekty sportowe oraz inwestycje mieszkaniowe. Tebodin Poland jest także głównym partnerem dla klientów przemysłowych z następujących sektorów: dóbr konsumpcyjnych, materiałów budowlanych, motoryzacyjnego, energetycznego, chemicznego i biopaliw. Ponadto firma jest zaangażowana w projekty infrastrukturalne. Realizuje również projekty dla sektora publicznego.


 


Autorem projektu Eurocentrum Office Complex jest uznana pracownia PRC Architekci.