DODAJ

Wola Libre – płyta fundamentowa już gotowa

Mieszkania i domy / Warszawa
Wola Libre – płyta
Kajtman
2016-11-23 11:41:38
Zakończono betonowanie płyty fundamentowej pod budynki mieszkalne Wola LibrePo przeprowadzeniu procesu remediacji, to kolejny kamień milowy w historii realizacji warszawskiej inwestycji BPi Polska. Projekt autorstwa renomowanej pracowni HERMANOWICZ REWSKI ARCHITEKCI wyróżnia oryginalna schodkowa fasada, całościowy plan zagospodarowania terenu oraz różnorodna oferta mieszkań, których sprzedaż systematycznie rośnie i aktualnie przekroczyła już 30%. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na II kwartał 2018 roku.

Położony przy ul. Obozowej 20 w Warszawie, kompleks Wola Libre tworzą dwa 6-piętrowe budynki, z których frontowy został charakterystycznie wygięty w łuk w kierunku ul. Św. Stanisława. Po wykonaniu płyty fundamentowej, obecnie trwają roboty żelbetowe związane z budową pierwszych kondygnacji budynków, jak również kondygnacji podziemnej, na której zlokalizowany zostanie parking oraz komórki lokatorskie. 

W ramach inwestycji Wola Libre, która realizowana jest jednoetapowo, powstanie 275 lokali mieszkalnych o powierzchni od 27 do 124 m2. Ich sprzedaż systematycznie rośnie. Od września tego roku, kiedy zakończono proces remediacji i pioniersko usunięto historyczne zanieczyszczenia z gruntu sprzedano już ponad 30% mieszkań. 

Cieszymy się, że nasze profesjonalne podejście do realizacji inwestycji mieszkaniowych na terenach poprzemysłowych jak warszawska Wola jest doceniane przez klientów. Ukończenie płyty fundamentowej to kolejny kamień milowy w historii realizacji Wola Libre. Prace wyraźnie postępują, mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli cieszyć się zakończeniem budowy kondygnacji podziemnej, a następnie pierwszych pięter mieszkalnych – powiedziała Katarzyna Kyrcz, dyrektor projektów odpowiedzialna za realizację warszawskich inwestycji BPi Polska.

Oferta belgijskiego dewelopera cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na wyjątkową różnorodność typów mieszkań dostępnych w ramach inwestycji. W sprzedaży są zarówno usytuowane na parterze softlofty o wysokości 3,7 m z niemal równie wysokimi oknami (3,6 m) i przestronnymi ogródkami o powierzchni nawet do 126 m2, klasyczne mieszkania typu OPTIMA, w tym lokale kompaktowe z balkonami bądź loggią oraz położone na ostatnich piętrach apartamenty z tarasami na dachu o powierzchni do 170 m2.

Wola Libre to projekt, który powstał z myślą o osobach kochających miejski styl życia. Stąd kolejnym atutem projektu, jest doskonała komunikacja z oddalonym zaledwie o 4 km Centrum Warszawy. Aktualnie do dyspozycji mieszkańców są cztery kursujące linie tramwajowe, którymi dojazd do ścisłego Śródmieścia zajmuje mniej niż 20 minut. Już w 2019 roku, a więc tylko rok po ukończeniu inwestycji, w najbliższej okolicy planowane jest również uruchomienie stacji II linii metra Młynów. 

Na uwagę zasługuje także całościowy plan zagospodarowania terenu inwestycji, uwzględniający zieleń i przestrzenie rekreacyjne, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i idei masterplanningu.

Cena mieszkań w inwestycji Wola Libre wynosi od 6 900 zł/m2 do 13 500 zł/m2, a termin ich przekazania do użytku zaplanowany jest na II kwartał 2018 roku.