DODAJ

Zielone Tarasy Beskidzka ma wiechę

Mieszkania i domy / Warszawa
Zielone Tarasy Beskidzka ma
Kajtman
2016-09-07 12:07:59
Stołeczna firma Totalbud osiągnęła stan surowy zamknięty budowanego przez nią warszawskiego budynku mieszkalnego i usługowego Zielone Tarasy Beskidzka. Czteropiętrowy obiekt zlokalizowany jest na Pradze-Południe przy skrzyżowaniu ulic Beskidzkiej i Łysogórskiej. Budynek mieści 32 mieszkania, trzy lokale komercyjne na parterze i 38 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Budynek zaprojektowała pracownia MWA Architekci, natomiast deweloperem jest Atrio Development.

Budowę komentuje Tomasz Sidorowicz, kierownik budowy z ramienia generalnego wykonawcy – firmy Totalbud: „Konstrukcja budynku jest nietuzinkowa, gdyż faluje ona kaskadowo. Pomiędzy piętrami nie zachodzi żadna konstrukcyjna powtarzalność. Budynek nie ma typowych pionów instalacyjnych i nie zachodzi w nim powtarzalność mieszkań w płaszczyźnie pionowej – każde jest inne. Każda kondygnacja nadziemna ma inne belki, inną grubość stropu, inne ściany, zatem na każdym piętrze wymagało to od nas innego podejścia do szalowania. Ściany od zachodu i południa są proste, ale ściany wschodnia i północna to konstrukcyjna kaskada Tę interesującą koncepcję architektoniczną najlepiej oddaje fakt, iż parter ma 800 m², natomiast dach tylko 280 m² i na tym dachu muszą zmieścić się wszystkie piony i kominy. Przyszli właściciele mieszkań będą zapewne mieli sporo satysfakcji z atrakcyjnych tarasów tego budynku. Są one wyłożone płytkami, ale za odwodnieniem liniowym będzie tam też trawa, tak więc w sumie będzie to przyjemne i estetyczne miejsce do relaksu”.

Powierzchnia użytkowa mieszkań w tym obiekcie wynosi 1826 m². Wjazd do części podziemnej budynku będzie od ulicy Liwieckiej. Będzie się on odbywał po rampie, która zimą będzie podgrzewana i samoodśnieżająca. Dla podkreślenia nowoczesności budynku na balkonach będą elementy ze stali nierdzewnej połączone ze szkłem. Zastosowanie dużych okien dające bardzo atrakcyjny efekt doświetlenia pomieszczeń w dużym stopniu podniesie walory estetyczne i funkcjonalne mieszkań. Tynki będą utrzymane w odcieniach bieli i szarości, a ich uzupełnieniem będą płytki klinkierowe.

Budowa Zielonych Tarasów Beskidzka rozpoczęła się 21 marca br., natomiast oddanie budynku do użytku wraz z pozwoleniem na użytkowanie zaplanowane jest na 28 lipca 2017 roku.