Rusza siódmy etap Nowych Ogrodów w Poznaniuźródło: Materiały inwestora

Rusza siódmy etap Nowych Ogrodów w Poznaniu

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Osiedle Nowe Ogrody to sukcesywnie rozbudowywana inwestycja spółki Proxin Investment. Właśnie rozpoczyna się budowa i przedsprzedaż kolejnego – VII etapu. Tym razem na poznańskich Jeżycach powstanie 130 mieszkań o zróżnicowanym metrażu i rozkładzie pomieszczeń.
Nowe Ogrody to nowoczesne, a jednocześnie popularne osiedle, które powstaje w Poznaniu już od 2012 roku. Projekt wyróżnia się na tle innych inwestycji oryginalną architekturą, sporymi odstępami między budynkami, a także przemyślanym zagospodarowaniem terenu. Jest wewnętrzny dziedziniec zamknięty dla ruchu kołowego oraz liczne zielone skwery i szereg dodatkowych udogodnień gwarantujących komfort zamieszkiwania.
Obecnie, na zaawansowanym etapie jest budowa etapu VI, gdzie zawieszono już symboliczną wiechę. W projekcie, na który składają się tylko 62 mieszkania pozostały ostatnie lokale do 98 mkw. z przestronnymi trasami, aż do 30 mkw. – W zależności od budynku, prace są na innym etapie. Budynek A to między innymi murowanie ścian działowych oraz prace instalatorskie. Zakończyliśmy także montaż okien. Z kolei budynek B to prace instalatorskie i hydroizolacyjne balkonów i tarasów, a także tynkowanie na poziomie parteru oraz pierwszego piętra – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment. Zakończenie budowy tego etapu planowane jest na II kwartał 2022 roku.
Niedawno inwestor rozpoczął pierwsze prace budowlane związane z realizacją etapu VII. Tym razem powstanie 130 mieszkań o powierzchni od 27 do 90 mkw. W ofercie znajdują się zarówno kompaktowe kawalerki, funkcjonale mieszkanie 2-pokojowe oraz przestronne lokale 3- i 4-pokojowe. Podobnie jak we wcześniejszych etapach będzie plac zabaw, hala garażowa, komórki lokatorskie oraz dwa boksy rowerowe dla wszystkich mieszkańców. – Nowy etap to połączenia wysokiej jakości użytych materiałów oraz niezmiennie atrakcyjnej lokalizacji. To także kaskadowe tarasy, oświetlenie na balkonach, tarasach i ogródkach oraz narożnikowe okna zapewniające większe naświetlenie – dodaje Piotr Łopatka. Wraz z budową najnowszego etapu ruszyła także przedsprzedaż mieszkań. Cena metra kwadratowego to 7425 zł brutto. Planowany termin zakończenia VII etapu to I kwartał 2023 roku. Osiedle Nowe Ogrody posiada wszelkie rozwiązania niezbędne do komfortowego życia. Inwestycja jest strzeżona 24 h na dobę, są także wideo domofony, windy, stojaki rowerowe. Najmłodsi mieszkańcy mogą korzystać z przyjaznych placów zabaw. Funkcjonują także sklepy, przychodnie, punkty usługowe oraz piekarnia.
Nowoczesny projekt powstaje pomiędzy Os. Lotnictwa Polskiego a Fortem VII, przy ul. Janusza Meissnera na poznańskich Jeżycach. Dostęp do przystanków autobusowych (na terenie inwestycji) i tramwajowych (pętla Ogrody) gwarantuje sprawną komunikację z centrum, jak i innymi częściami miasta. Bliskość popularnej Rusałki, Ogrodu Botanicznego czy Lasku Marcelińskiego, a także basenu, klubu fitness czy kortów tenisowych to znakomita informacja dla wszystkich miłośników aktywności fizycznej. W pobliżu znajdują się również placówki zdrowotne i oświatowe oraz liczne sklepy i punkty handlowo-usługowe. 
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

W centrum Wrocławia trwa budowa biurowca Brama Oławska [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Przy skrzyżowaniu ulic Oławskiej i Piotra Skargi we Wrocławiu budowany jest nowy biurowiec Brama Oła...
Warszawa: Nowi najemcy 195-metrowego wieżowca Skyliner
Blisko 5 tys. mkw. powierzchni zajmą łącznie nowi najemcy Skylinera – DXC Technology i Luxoft. Obie...
Kraków: Dobiega końca budowa ostatniego etapu kompleksu biurowego High5ive [FILM + ZDJĘCIA]
W samym centrum stolicy Małopolski, przy ulicy Pawiej w pobliżu Dworca Głównego PKP i Galerii Krakow...
Międzynarodowy koncern GlobalLogic otwiera biuro w Gdańsku
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT inwestuje w Gdańsku. To GlobalLogic, amerykańska firma...
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT inwestuje w Krakowie
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT stawia na stolicę Małopolski. DataArt, firma zajmująca się...
Przy ulicy Rembielińskiego w Łodzi powstaje budynek wielorodzinny Park Poniatowskiego I [WIZUALIZACJE]
Stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Totalbud SA realizuje w Łodzi inwestycję mieszkaniową pn. P...
Wzrost aktywności na rynku biurowym w Warszawie
Skutkiem wybuchu pandemii COVID-19 było przejście większości firm na pracę zdalną i ograniczenie zap...
Warszawa Zachodnia – w grudniu wsiądziemy do pociągów z nowego peronu [ZDJĘCIA]
Konstrukcje zadaszenia z panelami fotowoltaicznymi kilkanaście metrów nad peronami, szerokie podziem...
Accolade inwestuje w Jeleniej Górze. Będą nowe miejsca pracy
Grupa Accolade zdecydowała się na nową inwestycję na Dolnym Śląsku. Tym razem postawiła na Jelenią G...
Jest zgoda na budowę Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
W samym centrum stolicy Dolnego Śląska, między placem Uniwersyteckim, ulicą Fredry i Szewską wybudow...