DODAJ

Optymalne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo i wysoką ergonomię pracy na przykładzie projektu i budowy hali magazynowo-produkcyjnej dla firmy Stoldrew.

wielkopolskie
Optymalne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo
Amwin Sp. z o.o. Sp. k.
2013-01-08 14:35:24

Stoldrew to przedsiębiorstwo, które jako jedne z pierwszych w Polsce rozpoczęło produkcję stelaży do mebli tapicerowanych na dużą skalę. Główne produkty wytwarzane są wyłącznie w oparciu o najwyższej jakości surowce i materiały. Firma wykorzystuje nowoczesną technologię produkcji, co w efekcie gwarantuje, iż produkcja  jest w pełni ekologiczna, wysoce efektywna, a produkty charakteryzują się bardzo dobrą jakością. Celem nowej inwestycji jest realizacja przyjętej strategii, polegającej na rozszerzeniu asortymentu oraz wejściu na kolejne segmenty rynku.Hala produkcyjno-magazynowa będzie przeznaczona do magazynowania i obróbki drewna, a produktem finalnym będą drewniane listwy, wykorzystywane  w przemyśle meblarskim. Ze względu na przechowywane materiały, w części produkcyjno-magazynowej zaprojektowano system oddymiania pożarowego, uruchamiany automatycznie w razie zaistnienia pożaru w sytuacji wykrycia podwyższonej temperatury. Ponadto w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracy i wysokiej ergonomii, pomieszczenia przeznaczonej do pracy będą miały zapewnioną wentylację mechaniczną zgodną z obowiązującymi normami i przepisami. Wentylacja odpylania i wyciągu zanieczyszczonego powietrza, będzie charakteryzowała się parametrami, które zapewnią maksymalną efektywność. Do takich cech można zaliczyć m.in. zastosowanie wentylatorów posiadających podwójne zabezpieczenie termiczne i nowoczesne turbiny napędowe, a także przepustnic - energooszczędnych zasuw  do regulacji i oszczędności ciepła i energii. Dzięki zastosowaniu rozwiązań zaprojektowanych przez biuro projektowe Amwin, możliwe jest całkowite wyeliminowanie zapylenia powietrza w hali, jak i bezpyłowe podawanie pyłu i wióra ze zbiorników oraz kontenerów. Dodatkowo w celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia pod kątem hałasu, emisji zanieczyszczeń oraz bezpieczeństwa użytkowania,  wszystkie maszyny znajdujące się w budynku będą posiadały niezbędne deklaracje zgodności, certyfikaty i atesty. Interesującym rozwiązaniem jest również wyposażenie urządzeń transportowych, maszyn produkcyjnych oraz silosu i kotłowni w system wykrywania i gaszenia iskier. System będzie wyposażony w urządzenia testujące i detektor iskier, który będzie monitorowany pod kątem prawidłowego działania z centrali zgłoszeniowej. Detektory będą montowane za wentylatorami oraz w miejscach potencjalnie zagrożonych powstawaniem iskier, czyli przy taśmociągach, podajnikach, urządzeniach zasypowych. Detektor iskier oraz urządzenie gaśnicze będą montowane w jednej obudowie, co ma zapewnić wysoką sprawność i niezawodność systemu.


 


Amwin – projektant i kompleksowy wykonawca hal oraz biurowców, jest odpowiedzialny za przeprowadzenie całego procesu budowlanego od przygotowanie koncepcji, pełnobranżowego projektu, dostawę i montaż hali oraz części biurowo - socjalnej, wykonanie wszystkich instalacji, wykończenia biur i zagospodarowania terenu, aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu
i serwisowania w przyszłości.


 


Przewidywany termin realizacji: 10/2012- 05/2013