DODAJ

Rosną ściany w inwestycji Nowa Murowana

Mieszkania i domy / Murowana Goślina
Rosną ściany w inwestycji
Kajtman
2017-12-28 14:05:50
W Murowanej Goślinie rozpoczęła się inwestycja deweloperska Nowa Murowana. W ramach I etapu powstaje kameralny budynek wielorodzinny z 14 mieszkaniami.

Prace na inwestycji rozpoczęły się w listopadzie bieżącego roku. W ostatnich dniach budowlańcy stawiają ściany parteru, by możliwie szybko uzyskać stan surowy całego budynku, stanowiącego I etap osiedla. Powstanie w nim 14 mieszkań dwu- i trzypokojowych, o metrażu od 48 do 65 mkw. Według harmonogramu będą gotowe pod koniec 2018 roku. Finalnie, w ramach całego projektu powstanie 5 kameralnych budynków wielorodzinnych, tworzących całość osiedla.

Dzięki dogodnej lokalizacji inwestycji, przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z szynobusu, którym łatwo dojadą do sąsiednich miejscowości, w tym Poznania. Murowana Goślina znajduje się bowiem niecałe 20 km na północ od stolicy Wielkopolski. W najbliższych miesiącach dojazd będzie jeszcze bardziej komfortowy, dzięki zaangażowaniu w projekt Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Przedsięwzięcie ma sprawić, że Poznań będzie skutecznie skomunikowany z obszarami w promieniu ok. 50 km. W I półroczu 2018 roku na torach pojawią się pierwsze pociągi w ramach projektu. Do tego czasu zostaną wybudowane parkingi buforowe w miastach objętych przedsięwzięciem, w tym przy ul. Dworcowej i Kolejowej w Murowanej Goślinie. Skorzystają na tym wszyscy, także mieszkańcy osiedla Nowa Murowana, którzy w 4 minuty spacerem dotrą do stacji kolejowej szynobusu. 

Źródło: materiały prasowe