DODAJ

Archicom wydał ponad 50 mln złotych na nowe grunty. Powstanie tam 2,6 tysiąca mieszkań

Wrocław
Archicom wydał ponad 50
Tomasz Matejuk
2017-02-09 14:30:13
Krzyki, Śródmieście, Psie Pole – w tych częściach Wrocławia Archicom planuje nowe inwestycje deweloperskie. Łącznie powstanie nawet 2,6 tysiąca mieszkań.

Zarząd giełdowej firmy Archicom poinformował o wykorzystaniu środków z emisji E przeprowadzonej w marcu 2016 roku. Spółka wyemitowała 4 655 626 akcji, pozyskując 72 162 203 złotych. Środki te zostały przeznaczone na rozwój banku ziemi oraz realizację projektów deweloperskich we Wrocławiu i Krakowie.

Jeśli chodzi o Wrocław, Archicom kupił cztery grunty (na Krzykach, Śródmieściu i Psim Polu) za łączną kwotę 50,6 mln złotych. Deweloper przewiduje, że powstanie tam 2600 mieszkań.

Z kolei na trzy grunty zlokalizowane w Krakowie w dzielnicy Podgórze i Bieżanów-Prokocim firma wydała około 9,4 mln zł, a przewidywana liczba mieszkań to 165.

– Pozostałe środki zostały wykorzystane na realizację projektów deweloperskich Olimpia Port (jeden etap) i Słoneczne Stabłowice (jeden etap) – wyjaśniają przedstawiciele Archicomu.

fot. investphoto.pl


Gdzie będą budować we Wrocławiu?


Nieruchomość znajduje się na wrocławskich Krzykach pozwala na budowę około 520 mieszkań. Przedstawiciele dewelopera na razie nie zdradzają, o którą dokładnie działkę chodzi.

Była to już kolejna nieruchomość kupiona przez Archicom, która pozwala na budowę ponad pół tysiąca mieszkań.

Wcześniej donosiliśmy, że deweloper nabył za prawie 19 mln złotych działkę na Jagodnie, na której powstanie kolejny etap osiedla Cztery Pory Roku, a jeszcze wcześniej sfinalizował też transakcję kupna gruntu przy ulicy Kamieńskiego, gdzie łącznie ma powstać 525 mieszkań. Na północy Wrocławia firma postawi osiedle Forma.

mat. inwestora/Archicom


Czwarty z gruntów, kupionych przez Archicom, to rozległy kompleks Browaru Piastowskiego, o powierzchni prawie 5,8 hektara. Deweloper za 100% udziałów w spółce Altona Investments, która jest właścicielem tej nieruchomości, zapłacił 36,3 mln złotych. Jak donosiliśmy niedawno, firma powoli szykuje się do rozpoczęcia inwestycji w tym miejscu.