DODAJ

Kamień węgielny pod Award Business Park wmurowany [WIZUALIZACJE]

Biura / Wrocław
Mariusz Bartodziej
2017-06-22 15:20:22
Budowa nowego kompleksu biurowego Award Business Park oficjalnie ruszyła. Przy ulicy Zwycięskiej staną trzy budynki. – Już otrzymujemy telefony od okolicznych mieszkańców, że przeniosą tutaj swój biznes – mówią przedstawiciele inwestora.

Award Business Park to inwestycja przy ul. Zwycięskiej 45, na granicy Partynic i Ołtaszyna, o której pisaliśmy pod koniec maja.

To miejsce szczególne. Zdaniem inwestorów, żadne inne nie niesie za sobą takich perspektyw. Przychylnym okiem na inwestycję patrzy także miasto – wyjaśnia Bartosz Rychard, pełnomocnik zarządu ds. procesów inwestycyjnych.

Materiały inwestora


W tej okolicy powstanie w przyszłości pętla autobusowa oraz stacja szybkiej kolei miejskiej. Zdaniem Rycharda to doskonałe miejsce do życia i pracy, w której, jak podkreśla, spędzamy większość czasu.

Coraz częściej uciekamy z centrum, ponieważ chcemy odpocząć. W tym rejonie są korty tenisowe, Zamek Topacz i rzeka Ślęża. Już otrzymujemy telefony od mieszkańców osiedli, że przeniosą tutaj swój biznes – dodaje.

Materiały inwestora


Trzy biurowce z usługami w parterze

Inwestycja składa się z trzech trzypiętrowych biurowców o prostej, nowoczesnej bryle. Ich łączna powierzchnia wynosi blisko 14 000 mkw. Partery będą przeznaczone na obiekty handlowo-usługowe, natomiast pozostałe kondygnacje na biura. Każda kondygnacja to przestrzeń open space, czyli jedna duża sala do własnej aranżacji. Możliwe będzie wynajęcie całości bądź tylko części.

Projekt przewiduje utworzenie 253 miejsc parkingowych, z czego 131 w garażach podziemnych. Każdy budynek będzie wyposażony w stację ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Materiały inwestora


Inwestorem i głównym wykonawcą projektu jest firma Atlas Ward Polska, we współpracy ze Zwycięska 45. W jednym z biurowców znajdzie się nowa siedziba tego przedsiębiorstwa.

– Po osiemnastu latach doczekaliśmy się pięćsetnej inwestycji. Wyjątkowej ze względu na to, że do budynku numer 1 przeniesiemy siedzibę firmy – mówi Mariusz Górecki, prezes zarządu Atlas Ward Polska.

Zakończenie budowy planowane jest na I kwartał 2018 roku.