DODAJ

Kup mieszkanie za rozsądną cenę i żyj aktywnie wśród przyjaciół. We Wrocławiu powstanie nowe osiedle społeczne

Mieszkania i domy / Wrocław
Kup mieszkanie za rozsądną
Kajtman
2016-03-21 13:17:26
Komfortowe i funkcjonalne mieszkania, osiedlowy klub mieszkańca, własny fitness i teren do gry w piłkę, a na dodatek ochrona i monitoring – to wszystko zaoferuje nowe społeczne osiedle Księżno, które wybuduje czołowy wrocławski deweloper Archicom.

Księżno – jak sugeruje sama nazwa inwestycji – powstanie na wrocławskim Księżu Wielkim, a dokładniej przy ulicy Opolskiej. To dobrze skomunikowana okolica, z której bez problemu można dostać się – samochodem albo autobusem czy tramwajem – do centrum miasta.

W pobliżu nie brakuje też terenów zielonych, z parkiem Wschodnim na czele, idealnych dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Istotna – zwłaszcza w kontekście młodych rodzin – jest też bliskość przedszkola i biblioteki.

Komfortowe mieszkania z rządową dopłatą
W ramach pierwszego etapu całej inwestycji, który zostanie oddany pod koniec 2017 roku, powstanie pięć kameralnych budynków z ponad 150 mieszkaniami. A docelowo stanie tam aż 11 budynków, w których znajdzie się blisko 400 lokali.

Mieszkania już trafiły do oferty – do kupienia są lokale o powierzchni od niespełna 40 do prawie 80 metrów kwadratowych, a ceny zaczynają się od 5 240 złotych za metr kwadratowy.

Co ważne, lokale kwalifikują się do rządowego programu Mieszkanie dla Młodych, a zgodnie z wyliczeniami dewelopera, dopłaty mogą wynieść nawet 93 tysiące złotych.

Pomieszczenia są dobrze doświetlone, a sprawdzony przy innych inwestycjach, funkcjonalny układ mieszkań pozwala swobodnie zaaranżować przestrzeń przyszłym właścicielom.

Można bez problemu połączyć kuchnię z salonem, w przedpokoju zmieści się pojemna szafa, a w sypialni znajdzie się miejsce na biurko i krzesło. W obniżeniu kosztów użytkowania mieszkań pomoże z kolei miejskie ogrzewanie w połączeniu z własnością gruntów.

Osiedle społeczne, czyli jakie?
Księżno to inwestycja zaprojektowana zgodnie z autorską koncepcją dewelopera, zakładającą budowę osiedli społecznych. Podobnie jak choćby w Olimpii Port, Czterech Porach Roku czy Ogrodach Hallera, mieszkańcy będą mogli korzystać z osiedlowego fitnessu, klubu mieszkańca, placów zabaw czy terenów do gry w piłkę.

Kameralny charakter Księżna będą tworzyć sąsiedzkie miejsca spotkań i duża ilość zieleni. Możliwość aktywnego wypoczynku w okolicy i przestrzenie do zawiązywania się sąsiedzkich relacji, jak fitness i klub mieszkańca, wpisuje Księżno w nurt osiedli społecznych Archicomu – zapewnia Dorota Jarodzka-Śródka, prezes zarządu spółki.

Przyszli mieszkańcy nie będą musieli też martwić się o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci – czuwać nad tym będzie wyspecjalizowana firma ochroniarska, teren zostanie ogrodzony, a wjazd wydzielony szlabanem. Pojawi się też monitoring i mała architektura oddzielająca strefy ogólnodostępne od tych przeznaczonych tylko dla mieszkańców.

Jeśli więc lubisz ludzi i ich towarzystwo, szukasz komfortowego mieszkania za rozsądną cenę w dobrze skomunikowanej i zielonej okolicy, a na dodatek jesteś miłośnikiem aktywnego wypoczynku i nie chcesz martwić się o bezpieczeństwo – Księżno to osiedle idealnie „skrojone” pod Twoje potrzeby!