DODAJ

Mieszkania na terenie dawnej zajezdni. Ruszają przygotowania do budowy

Mieszkania i domy / Wrocław
Mieszkania na terenie dawnej
Tomasz Matejuk
2016-10-11 12:48:21
Na terenie dawnej zajezdni autobusowej przy ulicy Grabiszyńskiej, tuż obok Centrum Historii Zajezdnia, stanie budynek mieszkalny. Inwestor właśnie złożył wniosek o pozwolenie na budowę.

Vantage Development na początku października złożyło wniosek o pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ulicy Grabiszyńskiej.

Chodzi o inwestycję przy ulicy Grabiszyńskiej 180, na działce, gdzie niegdyś mieściła się część zajezdni autobusowej. 

Wrocławskie MPK wystawiło ją na sprzedaż na początku 2016 roku. Cena wywoławcza wynosiła 9 766 000 złotych, a do przetargu stanęło dwóch liderów wrocławskiego rynku mieszkaniowego: Archicom i Vantage Development. Ostatecznie nieruchomość – za 11,5 mln złotych – kupiła druga z firm.

W marcu przedstawiciele dewelopera zapowiadali, że powstanie tam kameralny budynek mieszkaniowy. 

– Chcemy dobrze wpisać się w sąsiedztwo Centrum Historii "Zajezdnia", w którym będą eksponowane wystawy i organizowane wydarzenia związane z historią naszego miasta – mówił wówczas Henryk Wojciechowski, dyrektor działu rozwoju i komercjalizacji Vantage Development.

Kubatura planowanego obiektu to 49760 metrów sześciennych, a za projekt odpowiada pracownia AP Szczepaniak. W budynku znajdzie 138 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.

– Wszystkie mieszkania wyposażone będą w balkony, tarasy lub ogródki, natomiast na ostatniej kondygnacji lokale posiadać będą także antresole. Na poziomie -1 powstanie garaż dla mieszkańców. Inwestycja wyposażona zostanie również w komórki lokatorskie, plac zabaw oraz rowerownię. Uzupełnieniem oferty mieszkaniowej inwestycji będą lokale usługowe na parterze oraz powierzchnie biurowe mieszące się na I i II piętrze – wyjaśnia Henryk Wojciechowski.
 
Przedstawiciele dewelopera dodają, że jeśli chodzi o koncepcję, zgodnie z którą inwestycja będzie realizowana, to wpisuje się ona w strategię spółki, która zakłada oferowanie klientom nowoczesnych mieszkań w dogodnej lokalizacji oraz z szerokim dostępem do miejskiej infrastruktury.