DODAJ

Naziemne przejście dla pieszych na placu Dominikańskim. Jest wniosek do Rafała Dutkiewicza

Wrocław
Naziemne przejście dla pieszych
Tomasz Matejuk
2017-04-14 09:44:28
Stowarzyszenie Akcja Miasto przesłało do magistratu wniosek o wyznaczenie przejścia dla pieszych przez ul. Piotra Skargi, pomiędzy LO nr IX i biurowcem "Dominikański". 

Jak tłumaczą aktywiści, skrzyżowanie ulic Piotra Skargi i Oławskiej to jedna z ostatnich tak dużych barier w ścisłym centrum miasta.

Dla wielu mieszkańców jest to węzeł przesiadkowy, a liczba jego użytkowników wzrosła po otwarciu biurowca na południowo-zachodnim narożniku skrzyżowania. Wiemy o planowanym wyburzeniu budynku PZU – naszym zdaniem to doskonała okazja na kompleksowe zmiany w tej okolicy. Likwidacja niefunkcjonalnego przejścia podziemnego pozwoli na zabudowę narożnika – podkreśla Aleksander Obłąk z Akcji Miasto.

Społecznicy zaznaczają, że w pełni rozumieją wyzwanie, jakim jest konieczność zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu, w celu wyznaczenia przejścia dla pieszych

Naszym zdaniem jest to jednak wielka szansa również dla pasażerów komunikacji zbiorowej – nowe ustawienie sygnalizacji można z pewnością zaprogramować tak, by tramwaje i autobusy traciły mniej czasu niż obecnie – tłumaczy Obłąk.

Wniosek podobnej treści aktywiści wysłali niemal dwa lata temu, gdy powstawał biurowiec "Dominikański". 

Mamy nadzieję, że tym razem prezydent Dutkiewicz się do niego przychyli i umożliwi realizację zapisów Wrocławskiej Polityki Mobilności – dodaje Aleksander Obłąk.