DODAJ

Nowa inwestycja obok Browaru Mieszczańskiego. Miały być mieszkania, będzie hotel?

Wrocław
Nowa inwestycja obok Browaru
Tomasz Matejuk
2017-09-05 16:21:21
Pierwotnie przy ulicy Hubskiej, tuż obok Browaru Mieszczańskiego, miał stanąć budynek mieszkalny. Inwestor nie dostał jednak pozwolenia na realizację przedsięwzięcia. Teraz w tym samym miejscu chce wybudować hotel.

O planowanej inwestycji przy ulicy Hubskiej 40 pisaliśmy w styczniu

Przypomnijmy, Bouygues Immobilier Polska, czyli polski oddział francuskiego dewelopera, zamierzał postawić tuż obok Browaru Mieszczańskiego budynek mieszkalny wielorodzinny z częścią usługową.

Przeciwko tej inwestycji protestowali jednak mieszkańcy kamienic przy ulicy Bocznej, graniczących z terenem planowanego przedsięwzięcia. Tłumaczyli, że wywoła ona szereg negatywnych dla nich zmian – chodziło o nasłonecznienie mieszkań w kamienicach, zamknięcie dostępu do podwórka, gdzie znajduje się jedyny śmietnik czy brak zaplanowanych miejsc parkingowych.

W lutym Wydział Architektury i Budownictwa we wrocławskim magistracie odmówił inwestorowi zatwierdzenia projektu i udzielenia pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego. Urzędnicy argumentowali, że inwestycja nie jest zgodna z planem miejscowym, a inwestor nie zadbał o odpowiednią liczbę miejsc parkingowych.

Teraz inwestor zmienił koncepcję planowanego przedsięwzięcia i pod koniec sierpnia firma Bouygues Immobilier Polska złożyła wniosek o pozwolenie na budowę budynku hotelowego z częścią usługową i garażem w parterze.