DODAJ

Nowe okienka w urzędzie na Zapolskiej, który będzie sprzedany

Wrocław
Nowe okienka w urzędzie
tuWroclaw.com
2011-10-03 13:49:47
Od dziś na parterze Centrum Obsługi Mieszkańca przy ul. G. Zapolskiej 2/4 działa 5 nowych stanowisk działu ewidencji gospodarczej. Mają działać także po sprzedaży tego budynku prywatnemu inwestorowi.

Nowe stanowiska będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 17.15. Dołączą one do okienek wydziału komunikacji, gdzie m.in. rejestruje się samochody, do tych, gdzie odbiera się dowody osobiste czy tych, w których można złożyć wnioski paszportowe.

Wszystkie one znajdują się jednak w budynku, który magistrat wystawił na sprzedaż. Zresztą pod młotek pójdzie ich w sumie 4 w kwartale Zapolskiej, Bogusławskiego, Świdnicka, Piłsudskiego cena wywoławcza to (80 milionów 700 tysięcy).- Budynki urzędu pójdą w leasing. Sprzedamy je firmie, która będzie nimi zainteresowana po cenie ustalonej w przetargu. Potem odda je nam w leasing, czyli je od niej wynajmiemy - tłumaczy Julia Wach z wrocławskiego magistratu. - Gmina przez 10 lat będzie płacić raty i czynsz dzierżawny za grunt, na którym stoją te nieruchomości. Potem będziemy mogli je odkupić. Nie stracimy kontroli nad budynkami, będziemy je dalej w niezmienionej formie użytkować i decydować o ich przeznaczeniu. Cena okupu będzie ustalona w umowie leasingu (w momencie sprzedaży), co uniezależni nas od wzrostu cen nieruchomości - dodaje.Autor: bk