[śląskie] Jaworzno: ul. Zielona w remoncie

[śląskie] Jaworzno: ul. Zielona w remoncie

graviteo
REKLAMA

Ruszają kolejne prace w ramach projektu Rynek Od.Nowa. Już 20 listopada rozpocznie się remont ulicy Zielonej. Aby przebudowa była jak najmniej uciążliwa dla ruchu, prace będą prowadzone etapami, a objazd zostanie skierowany ulicą Pocztową, która stanie się dwukierunkowa. Tymczasowo będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania się i parkowania.

Zakres prac remontowych na ulicy Zielonej obejmie przebudowę podziemnych sieci technicznych, powstanie także nowa nawierzchnia jezdni, nowe zjazdy oraz chodniki.


- Aby zminimalizować utrudnienia związane z dojazdem do parkingu zlokalizowanego przy Urzędzie Miasta na ul. Grunwaldzkiej 52, przebudowa będzie przebiegać w trzech etapach - wyjaśnia Tomasz Tosza z Wydziału Inwestycji Miejskich.

W pierwszej kolejności zostaną wykonane prace remontowe na odcinku od skrzyżowania ulic Pocztowa - Zielona - Narutowicza do zjazdu na parking przy Urzędzie Miasta. Następnie zostanie wyremontowany odcinek od skrzyżowania ulic Zielona - Grunwaldzka do zjazdu na parking przy urzędzie. Wszystkie prace wymagające zamknięcia całej ulicy, będą wykonywane w dniach wolnych od pracy.

Przewidywany termin zakończenia prac remontowych przy ulicy Zielonej to koniec tego roku.

***

Dobiega końca remont ul. Św. Barbary, ukończono także budowę wjazdu na parking przy hali MCKiS. Z końcem listopada będzie gotowa kładka na ulicy Chopina, a także rondo przy ulicy Matejki.


W ramach robót gwarancyjnych, firma Budimex rozpocznie remont nawierzchni na odcinku od skrzyżowania Trasy Śródmiejskiej z ulicą Niemcewicza, wzdłuż stadionu, do skrzyżowania z ulicą Krakowską. Prace, które rozpoczną się 19 listopada potrwają około 2 tygodni.


źródło: UM Jaworzno

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA