DODAJ

Pokażą masterplan dla Nadodrza. Będzie można o nim podyskutować

Wrocław
Pokażą masterplan dla Nadodrza.
tuWroclaw.com
2012-11-13 12:12:12

Kończy się pierwszy etap rewitalizacji Nadodrza. Na tym jednak nie koniec - właśnie powstaje masterplan dla tej okolicy, czyli "mapa działań w procesie rewitalizacji". - Chodzi o to, żeby wypracować spójny plan działań na Nadodrzu już po tym, gdy zakończymy obecny, "uderzeniowy" etap rewitalizacji - tłumaczą urzędnicy. W najbliższy poniedziałek wszyscy zainteresowani będą mogli poznać założenia koncepcji i podyskutować na jej temat.

Do końca tego roku ma się zakończyć większość działań w ramach I etapu rewitalizacji Nadodrza. Objętych nim zostało 6 podwórek, 3 zieleńce, 4 oficyny, 24 kamienice, 2 szkoły i komisariat policji. W sumie wszystkie prace pochłoną ponad 50 mln złotych. Ponad połowa, bo 28 mln to środki unijne.

Dzięki nim ma nie tylko wypięknieć infrastruktura, ale przede wszystkim poprawić się jakość życia osób zamieszkujących Nadodrze.

- Rewitalizacja ma różne aspekty. To oczywiście proces architektoniczny, przestrzenny, ale też społeczny, angażujący mieszkańców - podkreśla prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Na tym jednak proces rewitalizacji się nie skończy. Na zlecenie miasta tworzony jest Masterplan dla Nadodrza. To dokument, który będzie pełnił rolę ''mapy działań w procesie rewitalizacji'', pozwalającej prowadzić wszelkie prace określonymi etapami, w sposób skoordynowany i zgodny z założonymi celami.


- Zakończyliśmy już część analityczną tego projektu, trwają prace nad częścią syntetyczną. Chodzi o to, żeby wypracować spójny plan działań na Nadodrzu już po tym, gdy zakończymy obecny, ''uderzeniowy'' etap rewitalizacji. Na bieżąco prace nad masterplanem konsultujemy z mieszkańcami - tłumaczył nam w maju Sebastian Wolszczak, kierownik projektu rewitalizacji we wrocławskim urzędzie miejskim.

Obecnie spółka Wrocławska Rewitalizacja Spółka kończy opracowanie Masterplanu dla Przedmieścia Odrzańskiego. W maju tego roku odbyły się konsultacje społeczne dotyczące pierwszej, analitycznej części masterplanu.

- Teraz zapraszamy do dyskusji nad koncepcją procesu rewitalizacji i do współudziału w tworzeniu ostatecznego kształtu Masterplanu - podkreśla Małgorzata Klich ze spółki Wrocławska Rewitalizacja.

Konsultacje społeczne odbędą się 19 listopada, w poniedziałek godz. 18.30 w Infopunkcie przy ul. Łokietka 5.
Autor: tm