DODAJ

Przez cały listopad będą remontować tory przed mostem Pomorskim

Wrocław
Przez cały listopad będą
tuWroclaw.com
2012-11-02 14:47:15

Kolejne utrudnienia czekają na kierowców od poniedziałku. Na skrzyżowaniu Grodzkiej i mostu Pomorskiego drogowcy zajmą się wymianą torowiska.

Cały miesiąc potrwają prace remontowe związane z wymianą rozjazdu tramwajowego wraz z krzyżownicami na skrzyżowaniu Grodzkiej i mostu Pomorskiego.

- Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu roboty odbędą się w trzech etapach. kierowcy muszą być przygotowani na zwężenia jezdni, pasażerowie - na zmiany tras tramwajów - tłumaczy Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Koszt wymiany torów przekroczy 370 tys. zł. Generalnym wykonawcą prac jest Zakład Torowy.Czym dokładnie będą zajmować się robotnicy? - Ich zadaniem będzie wymiana rozjazdu tramwajowego dwutorowego pojedynczego - niepełnego z 5 krzyżownicami wraz z łukiem do mostu Pomorskiego na istniejącej podbudowie - wymieniają urzędnicy.

Prace mają być podzielone na trzy etapy i w zależności od ich realizacji kierowcy i pasażerowie MPK będą musieli znieść zmiany w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania mostu Pomorskiego z Grodzką i Nowym Światem.
Autor: jg