W weekend rusza kolejny etap remontu Podwala

W weekend rusza kolejny etap remontu Podwala

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA
Od najbliższego weekendu na Podwalu rozpoczną się przygotowania do drugiego etapu szybkiej wymiany nawierzchni. Drogowcy przez miesiąc będą remontować odcinek między ulicami Komuny Paryskiej a Dworcową.
Etap pierwszy był realizowany w minionym roku na odcinku od Traugutta do Dworcowej i od Komuny Paryskiej do Kołłątaja. Remont jezdni na odcinku od Dworcowej do Komuny Paryskiej został wytypowany do wykonania po zakończeniu w tym rejonie robót sieciowych prowadzonych przez MPWiK.
REKLAMA

Remont wspomnianego odcinka obejmuje frezowanie jezdni do 13 cm głębokości a następnie ułożenie warstwy wiążącej i ścieralnej wzmocnionych siatką na powierzchni 1000 mkw.

- Prace powodujące utrudnienia w ruchu kołowym będą prowadzone w godzinach nocnych oraz w dni wolne od pracy. Zakończenie robót planowane jest na drugą połowę maja - informuje Ewa Mazur, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Generalnym wykonawcą remontu jest Skanska. Koszt inwestycji to 1 186 856,52 zł., z tego: etap I - 1 032 505,05 zł. etap II - 154 351,47 zł.

Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA