Komunikacyjny chaos na placu Orląt Lwowskich. Jazda ''na pamięć'' i stłuczki

Komunikacyjny chaos na placu Orląt Lwowskich. Jazda ''na pamięć'' i stłuczki

Wrocław
REKLAMA

Od soboty na placu Orląt Lwowskich panuje spore zamieszanie. W związku z kolejnym etapem rozbudowy placu, zamknięto tam jezdnię w kierunku centrum miasta i wprowadzono objazd przez ul. Nabycińską i Robotniczą. Część kierowców jeździ jednak "na pamięć", nie zwraca uwagi na znaki drogowe i wjeżdża na remontowany plac pod prąd. Doszło tam już do kilku stłuczek.

Przypomnijmy, kolejny etap rozbudowy placu Orląt Lwowskich zaczął się 15 grudnia. Od soboty kierowcy muszą więc liczyć się w tym rejonie ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

- Został zamknięty połówkowo odcinek jezdni od ul. Nabycińskiej do Robotniczej. Połączenie na tym kierunku zostało skomunikowane tymczasowym objazdem – Nabycińską prosto do Robotniczej. Ruch wspomoże tymczasowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Nabycińskiej i Robotniczej - informuje Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje.

Już w sobotę w rejonie placu Orląt Lwowskich panowało spore zamieszanie. Część kierowców zamiast zwracać uwagę na znaki drogowe, jeździła "na pamięć" i wjeżdżała na rozbudowywany plac pod prąd.

Nie obyło się bez stłuczek, a przy skrzyżowaniu ulicy Podwale i Piłsudskiego doszło do groźnego wypadku - autobus PKS uderzył w osobowe mitsubishi. Dwie osoby podróżujące "osobówką" trafiły do szpitala.

W niedzielę rano na placu Orląt Lwowskich znów było niebezpiecznie. Na ulicy Robotniczej zderzyły się dwa auta - winnym zdarzenia był jeden z kierowców, który nie zwrócił uwagi na zmiany w organizacji ruchu.Szczegóły organizacji ruchu zastępczego:


- Kierunek Braniborska-Podwale poprowadzony jest objazdem po południowej jezdni, tzw ''starej'', ul. Nabycińskiej w kierunku do Robotniczej i dalej w kierunku do Podwala;

- Kierunek Podwale-Braniborska bez zmian;

- Jadący od Podwala do Robotniczej, zamiast dotychczasowego skrętu w lewo na pl. Orląt Lwowskich, muszą jechać w kierunku Braniborskiej, do skrzyżowania Nabycińska/Braniborska i dalej objazdem do Robotniczej (sygnalizacja na skrzyżowaniu Robotnicza/pl. Orląt Lwowskich jest wyłączona)

- Ustawiona została dodatkowa sygnalizacja na skrzyżowaniu Nabycińska/Robotnicza, zmianie uległ także program sygnalizacji na skrzyżowaniu Braniborska/Nabycińska

Ze zmianami muszą też liczyć się wrocławianie podróżujący komunikacją miejską.

Od 15 grudnia przystankiem końcowym dla linii 107, 109 i 609 jest przystanek tymczasowy ''Dworzec Świebodzki'' znajdujący się na placu przy ulicy Robotniczej.

Zmieniły się też trasy linii autobusowych 149, 406, 409 i 249. Kursują one z pl. Orląt Lwowskich przez ulicę Braniborską i Nabycińską do ulicy Robotniczej. Przystanek tych linii został przesunięty w kierunku zachodnim (w głąb) ul. Robotniczej.

Jak będzie wyglądał plac Orląt Lwowskich po rozbudowie?

- Chcemy poszerzyć o około 2 metry pl. Orląt Lwowskich od ul. Nabycińskiej do Podwala, tak żeby miał szerokość 12 metrów i mogły się tam zmieścić cztery pasy. Na kostkę, która się tam znajduje położymy też nakładkę asfaltową - mówiła w marcu Elwira Nowak, zastępca dyrektora wydziału inżynierii miejskiej w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA