Uwaga na zmiany na remontowanym w żółwim tempie placu Orląt Lwowskich

Uwaga na zmiany na remontowanym w żółwim tempie placu Orląt Lwowskich

Wrocław
REKLAMA

Od niedzielnego poranka możemy spodziewać się zwężeń i zmian w organizacji ruchu w rejonie remontowanego placu Orląt Lwowskich. Tymczasem urzędnicy są niezadowoleni z powolnego tempa trwania przebudowy.

W niedzielę rozpoczyna się kolejny etap rozbudowy odcinka jezdni pl. Orląt Lwowskich od ul. Nabycińskiej do ul. Podwale. Zamknięty połówkowo zostanie tam odcinek jezdni od ul. Nabycińskiej do Robotniczej.

– Połączenie na tym kierunku zostanie skomunikowane tymczasowym objazdem – Nabycińską prosto do Robotniczej. Ruch wspomoże tymczasowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Nabycińskiej i Robotniczej – informują urzędnicy.

Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej: w głąb ul. Robotniczej. przesunięty zostanie przystanek linii 149, 406, 409 i nocnej 249 w kierunku zachodnim.

Z powolnego tempa prac niezadowoleni są urzędnicy. – Chcielibyśmy większego zaangażowania i szerszego frontu robót w tym miejscu, które toczą się bardzo powoli. Drogowcy dotychczas zajmowali się regulacją odwodnienia i poprawianiem krawężników – zaznacza Marek Szempliński z miejskiej spółki Wrocławskie Inwestycje.

Przebudowa placu Orląt Lwowskich i odcinka w stronę ulicy Nabycińskiej ma kosztować ostatecznie 2 mln 890 tys. zł brutto. Pracami zajmie się firma Ziajka. Roboty mają potrwać pół roku. To oznacza, że do maja 2013 roku kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w rejonie dworca Świebodzkiego, bo przebudowana zostanie również sieć podziemna instalacji, które są położone pod powierzchnią ulicy.

Szczegóły organizacji ruchu zastępczego od 8 grudnia:

- Kierunek Braniborska-Podwale poprowadzony będzie objazdem po południowej jezdni, tzw „starej”, ul. Nabycińskiej w kierunku do Robotniczej i dalej w kierunku do Podwala;

- Kierunek Podwale-Braniborska bez zmian;

- Jadący od Podwala do Robotniczej, zamiast dotychczasowego skrętu w lewo na pl. Orląt Lwowskich, muszą jechać w kierunku Braniborskiej, do skrzyżowania Nabycińska/Braniborska i dalej objazdem do Robotniczej (sygnalizacja na skrzyżowaniu Robotnicza/pl. Orląt Lwowskich będzie wyłączona);

- Ustawiona będzie dodatkowa sygnalizacja na skrzyżowaniu Nabycińska/Robotnicza, zmianie ulegnie także program sygnalizacji na skrzyżowaniu Braniborska/Nabycińska.

REKLAMA

Jaki dokładnie będzie zakres prac, które mają potrwać do maja? - Chcemy poszerzyć o około 2 metry pl. Orląt Lwowskich od ul. Nabycińskiej do Podwala, tak żeby miał szerokość 12 metrów i mogły się tam zmieścić cztery pasy. Na kostkę, która się tam znajduje położymy też nakładkę asfaltową – wymienia Elwira Nowak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii Miejskiej w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA