Po długim weekendzie Wszystkich Świętych ruszy rozbudowa placu Orląt Lwowskich

Po długim weekendzie Wszystkich Świętych ruszy rozbudowa placu Orląt Lwowskich

Wrocław
REKLAMA

Najprawdopodobniej dopiero po 4 listopada rozpocznie się rozbudowa placu Orląt Lwowskich i ulicy prowadzącej do skrzyżowania Braniborskiej i Nabycińskiej. Ruch ma być utrudniony, ale urzędnicy zapewniają, że przez plac będzie można przejechać.

- Chcemy poszerzyć o około 2 metry pl. Orląt Lwowskich od ul. Nabycińskiej do Podwala, tak żeby miał szerokość 12 metrów i mogły się tam zmieścić cztery pasy. Na kostkę, która się tam znajduje położymy też nakładkę asfaltową – wymienia Elwira Nowak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii Miejskiej w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Teraz wreszcie roboty mają szansę się rozpocząć, choć pierwotnie urzędnicy wskazywali, że ruszą już po Euro i zakończą się jeszcze w tym roku.

– Wszystko wskazuje na to, że roboty zaczną się po długim weekendzie 1 listopada, ponieważ nie chcemy do tego czasu wprowadzać zmian w organizacji ruchu. Także po święcie Wszystkich Świętych planujemy kilka zmian w poruszaniu się na remontowanym obecnie Podwalu – mówi Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje, która zajmuje się przebudową infrastruktury drogowej w mieście.


Przebudowa placu Orląt Lwowskich i odcinka w stronę ulicy Nabycińskiej ma kosztować ostatecznie 2 mln 890 tys. zł brutto. Pracami zajmie się firma Ziajka. Roboty mają potrwać pół roku. To oznacza, że do maja 2013 roku kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w rejonie dworca Świebodzkiego, bo przebudowana zostanie również sieć podziemna instalacji, które są położone pod powierzchnią ulicy.

Jak zapewniają urzędnicy, plac ma być jednak cały czas przejezdny, a główne i najbardziej skomplikowane prace, utrudniające poruszanie się w tym rejonie, mogą być prowadzone również nocami. Na pewno kierowcy muszą liczyć się ze zwężeniami drogi.

REKLAMA
Przypomnijmy, że z powodu zbyt drogiej oferty miasto ostatecznie wycofało się z budowy nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Lelewela oraz placu Kościuszki. Te prace miały być prowadzone równocześnie z rozbudową placu Orląt Lwowskich.
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA