Wrocław: Miasto ogłasza przetarg na remont pierwszego fragmentu ulicy Pomorskiejfot. Mariusz Bartodziej

Wrocław: Miasto ogłasza przetarg na remont pierwszego fragmentu ulicy Pomorskiej

Orzech
Orzech
REKLAMA
Jak poinformował w środę, 2 czerwca na swoim oficjalnym profilu na Facebook-u prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, miasto zdecydowało się na ogłoszenie przetargu na remont pierwszego fragmentu zniszczonej i wyeksploatowanej nawierzchni ulicy Pomorskiej. 
Przy okazji trwającego aktualnie remontu mostów Pomorskich, miasto zamierza wyremontować krótki odcinek tej śródmiejskiej ulicy od mostu Pomorskiego Północnego do ul. Cybulskiego. Docelowo przebudowana zostanie cała, będąca obecnie w bardzo złym stanie ulica Pomorska wraz z częścią placu Staszica.
– Zdecydowaliśmy się na ogłoszenie przetargu na przebudowę pierwszego fragmentu ulicy Pomorskiej od mostu do ul. Cybulskiego. Chcemy to zrobić podczas zamknięcia mostów Pomorskich, aby uniknąć kolejnego wyłączania ruchu tramwajowego i samochodowego na tym odcinku tak ważnej ulicy dla Nadodrza. Przebudujemy wszystkie sieci podziemne, torowisko, wybudujemy drogę dla rowerów, chodniki, nową jezdnię. 

Zgodnie z kompromisem zawartym z DWKZ tylko w międzytorzu będzie historyczny zabruk. Na wysokości mostu Pomorskiego Północnego powstanie przejęcie dla pieszych pozwalające połączyć bulwar Zwierzyckiego i ul. Strażniczą biegnącą wzdłuż Odry między mostem Uniwersyteckim a Pomorskim Północnym. 

Trwa projektowanie przebudowy ul. Pomorskiej od ul. Dubois i zachodniej części placu Staszica do wiaduktu na Reymonta. Tu będziemy potrzebować na przebudowę bardzo dużych środków finansowych – informuje prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.
REKLAMA
Warto też przypomnieć, że wiosną bieżącego roku cała inwestycja stanęła pod dużym znakiem zapytania. Rozgorzał wówczas spór między miastem a Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w kwestii wymiany starej, przedwojennej kostki kamiennej na nową, bitumiczną nawierzchnię przebudowanej ulicy. Udało się jednak osiągnąć w tej sprawie kompromis. Ostatecznie ustalono, że dopuszczone zostaną nawierzchnie bitumiczne ciągów jezdnych, a kostka kamienna zastosowana zostanie na podtorzu tramwajowym.
Remont i przebudowa całej ul. Pomorskiej ma według szacunków magistratu kosztować około 110 mln złotych.
fot.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
gość(gość)
Radzę przeczytać co to jest podtorze. Na podtorzu nie układa się kostki brukowej
REKLAMA