DODAJ

Przy Borowskiej staną mikroapartamenty. Teraz jest tam zaplecze budowy Wroclavii

Mieszkania i domy / Wrocław
Przy Borowskiej staną mikroapartamenty.
Tomasz Matejuk
2016-10-04 11:34:31

Działka przy ulicy Borowskiej, gdzie obecnie znajduje się zaplecze budowy galerii handlowej Wroclavia, ma nowego właściciela. Kupiła ją firma, która zrealizowała inwestycję Starter. Na nowo zakupionej nieruchomości planowany jest kolejny etap tego przedsięwzięcia.

Jak już donosiliśmy, miasto wystawiło niedawno na sprzedaż działkę pomiędzy ulicą Dyrekcyjną, Borowską i Glinianą o powierzchni 2 506 metrów kwadratowych. Cena wywoławcza wynosiła 2,5 mln złotych.

Przedstawiciele wrocławskiego magistratu informują, że nieruchomość położoną przy ul. Borowskiej 6-12 wylicytowała pod koniec września spółka Dolnośląskie Inwestycje S.A. Mikroapartamenty Spółka Komandytowo-Akcyjna, która zaproponowała cenę 5,9 mln złotych.

fot. alsen strasse 67

To ten sam inwestor, który przy Wybrzeżu Pasteura przebudował dawny Hotel Asystenta na mikroapartamenty Starter, a obecnie buduje tuż obok zupełnie nowy budynek, w którym też znajdą się niewielkie kawalerki.

 Na działce przy ulicy Borowskiej będziemy realizować kolejny etap naszego projektu Starter. Powstaną tam mikropartamenty – potwierdza w rozmowie z portalem InvestMap.pl Dariusz Wilczewski, prezes spółki Dolnośląskie Inwestycje.

fot. Tomasz Matejuk

Nowy właściciel musi jednak liczyć się z tym, że do 30 czerwca 2017 roku będzie tam znajdować się zaplecze budowy galerii handlowej Wroclavia, która powstaje w miejscu dworca PKS. Dlatego, jak zapowiada Dariusz Wilczewski, budowa ruszy w drugiej połowie przyszłego roku.

Działka ta przylega do dawnego budynku szpitala, w którym niedawno powstało centrum seniora Angel Care.

fot. Jan Augustynowski

Dodajmy, że zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, teren ten przeznaczy jest pod usługi – mogą tam powstać choćby biura, hotele czy pracownie artystyczne.

Co z dawnym basenem na AWF-ie?

Do tego samego inwestora należy też dawny basen na terenie kompleksu Stadionu Olimpijski, kupiony w 2014 roku od AWF za nieco ponad 3,1 mln złotych.

Ostatnio pojawiły się głosy, że może tam stanąć Aquapark.

 Różni ludzie się na ten temat wypowiadają, ale to na pewno nie jest nasz pomysł   komentuje Dariusz Wilczewski.

Wilczewski na razie nie chce jednak zdradzić, co tam powstanie.