DODAJ

Rusza budowa Osiedla Parkowa Ostoja

Mieszkania i domy / Wrocław
Rusza budowa Osiedla Parkowa
Kajtman
2012-02-02 16:14:20

Wyjątkowo łagodna zima to dla deweloperów duża szansa na rozwijanie swoich projektów. W lutym w okolicy Stadionu Miejskiego we Wrocławiu rozpocznie się budowa osiedla Parkowa Ostoja. Jest to jedna z niewielu nowych inwestycji w tej części miasta, a budowa ma potrwać rok. – W pierwszym kwartale 2013 oddane do użytku zostanie 67 mieszkań o podwyższonym standardzie.


 


Usytuowanie osiedli mieszkaniowych w zielonych częściach aglomeracji czyni je bardziej atrakcyjnymi dla przyszłych mieszkańców. W tym kontekście Parkowa Ostoja, zlokalizowana po przeciwnej stronie Kozanowa i oddzielona od zgiełku ulicy Pilczyckiej starodrzewem, ma szczególnie ciekawy charakter. Dzięki bliskości węzła autostradowego można w łatwy sposób przedostać się w dowolne miejsce na terenie miasta i regionu. Przy osiedlu Parkowa Ostoja przebiegać będzie nowa linia wrocławskiego tramwaju plus, zapewniająca szybkie połączenia z centrum Wrocławia. Dynamiczny charakter miasta i swoboda komunikacyjna w połączeniu ze spokojem terenów rekreacyjnych dają doskonały efekt synergii.


 


W Vantage jesteśmy świadomi tego, jak wielki wpływ na kształt przestrzeni miejskiej mają deweloperzy. Dlatego realizowane przez nas inwestycje mają zawsze przemyślany charakter. Budujemy z myślą o komforcie przyszłych mieszkańców, więc lokalizacja, sposób zagospodarowania każdego osiedla, a finalnie standard wykończenia budynków, to bardzo istotne kwestie. – mówi Edward Laufer, Prezes Zarządu Vantage Development, spółki która zarządza Projektem Parkowa Ostoja.
Na terenie w pełni ogrodzonego osiedla powstanie 5 budynków mieszkalnych oraz parking zapewniający miejsca postojowe dla 74 pojazdów. Standard wyposażenia każdego z budynków przewiduje windę oraz balkony w mieszkaniach na piętrze i ogródki przydomowe w mieszkaniach na parterze.

 W ofercie osiedla zawarto jedynie 67 mieszkań, co nadaje inwestycji kameralny charakter. Metraże lokali są zróżnicowane - od 26 do 75 mkw. Deweloper planuje, że pierwsi mieszkańcy wprowadzą się już w I kwartale 2013 roku.