DODAJ

Savills wyznaczony do komercjalizacji biurowca Zita we Wrocławiu

Mieszkania i domy / Wrocław
Savills wyznaczony do komercjalizacji
Kajtman
2013-10-03 17:23:25

Savills, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości, został agentem wiodącym, odpowiedzialnym za komercjalizację wrocławskiego biurowca Promenady ZITA. Budowa pierwszego etapu rozpoczęła się w sierpniu tego roku i zostanie ukończona w 4Q 2014 roku. Projekt realizuje Vantage Development S.A., wrocławski deweloper notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.


 


Promenady ZITA to nowoczesny budynek klasy A o powierzchni biurowej 22 110 m2, zlokalizowany w centrum Wrocławia, pomiędzy ulicami Trzebnicką i Jedności Narodowej. ZITA została zaprojektowana przez znaną wrocławską pracownię projektową Maćków, zgodnie z wymogami certyfikatu LEED Gold, z wykorzystaniem sprawdzonych rozwiązań i nowoczesnych technologii przyjaznych środowisku.„ZITA to trzeci projekt biurowy realizowany przez nas we Wrocławiu. Ta inwestycja jest częścią dużego parku biurowego, który został zaprojektowany z myślą o dynamicznie rozwijających się firmach, które planują dalszą ekspansję na wrocławskim, jak również dla nowych firm, które chcą rozpocząć działalność na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków regionalnych w Polsce”, mówi Henryk Wojciechowski, Dyrektor Rozwoju i Komercjalizacji Vantage Development.“Funkcjonalny projekt architektoniczny budynku z zielonym patio i małą architekturą, wpisany w spójną koncepcję Promenad Wrocławskich, jest z pewnością największym atutem inwestycji. Dołożymy wszelkich starań, żeby komercjalizacja ZITY i nasza współpraca z Vantage Development przebiegały pomyślnie”, mówi Tomasz Buras, Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w Savills.


 


Inwestycja Promenady ZITA jest prowadzona w ramach wielofunkcyjnego kompleksu Promenady Wrocławskie, obejmującego 15 hektarowy obszar wzdłuż Odry, oddalony zaledwie o 2 km od Rynku. W przeciągu najbliższych kilku lat powstanie na tym terenie nowa dzielnica Wrocławia obejmująca 2500 mieszkań oraz 90 000 m2 biur. Wcześniej w tej lokalizacji ukończono i z powodzeniem skomercjalizowano pierwszy budynek biurowy Promenady Epsilon.Do końca 2013 roku zakończony zostanie I etap mieszkaniowy obejmujący 248 mieszkań, a kolejny II już etap z 220 mieszkaniami właśnie zaczął być realizowany.