DODAJ

Solorz-Żak inwestuje w muzykę cyfrową. A piłkarski Śląsk czeka na pieniądze

Wrocław
Solorz-Żak inwestuje w muzykę
tuWroclaw.com
2012-04-16 11:10:37

Zygmunt Solorz-Żak, większościowy akcjonariusz piłkarskiego Śląska Wrocław od początku roku nie dał na drużynę ani złotówki. Inwestuje za to w muzykę cyfrową - w ubiegłym tygodniu zadebiutował nowy serwis muzyczny należący do Cyfrowego Polsatu, którego właścicielem jest właśnie jeden z najbogatszych Polaków.

Przypomnijmy, pod koniec marca władze Wrocławia poinformowały, że sytuacja finansowa piłkarskiego Śląska jest bardzo trudna, a nawet dramatyczna. Wszystko przez to, że na klub przestał łożyć Zygmunt Solorz-Żak, główny akcjonariusz spółki.

- Wspólnik nie wywiązuje się ze zobowiązań, które zawarliśmy w porozumieniu. Zgodnie z którym jeżeli jedna strona wykłada określoną kwotę, to również druga strona powinna poczynić taki krok. W tym roku miasto już przekazało środki, natomiast wspólnik nie przekazał jeszcze ani złotówki - podkreślał Włodzimierz Patalas, sekretarza miasta i wiceprzewodniczący rady nadzorczej Śląska.

Chodzi o 12 mln zł, czyli po 6 z każdej stron, które do 18 maja powinny trafić klubowej kasy.


Jeden z najbogatszych Polaków inwestuje za to w inne branże. Właśnie wystartował należący do Cyfrowego Polsatu portal muzyczny muzo.pl, który umożliwia odsłuch około miliona utworów. Internauci nie muszą ściągać piosenek na dysk, odtwarzają je zdalnie za pomocą swoich urządzeń. W ciągu miesiąca można za darmo słuchać muzyki przez 20 godzin, a za niecałe dziesięć złotych można wykupić nieograniczony dostęp.

To już drugi taki serwis, którego właścicielem jest Zygmunt Solorz-Żak. Cztery lata temu Polkomtel wprowadził Muzodajnię, której katalog liczy obecnie 2,5 mln utworów i ma ponad 100 tys. użytkowników.
Autor: tm