Zygmunt Solorz-Żak w końcu oddał miastu grunt pod galerię

Zygmunt Solorz-Żak w końcu oddał miastu grunt pod galerię

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

W piątkowe popołudnie podpisano porozumienie dotyczące zwrotu działki pod budowę galerii przy Stadionie Miejskim. Grunt wraca do miasta i wkrótce zostanie wystawiony na przetarg.

O rozwiązaniu problemu działki przy nowej arenie na Pilczycach poinformował urząd miejski. O przeciągającej się sprawie pisaliśmy kilka dni temu.

– Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Nadzorczej spółki WKS Śląsk S.A. podjęta została uchwała akceptująca porozumienie współwłaścicieli o rozwiązaniu dzierżawy gruntu pod galerię handlową i jego zwrotu do dyspozycji miasta. W poniedziałek decyzje te zostaną potwierdzone notarialnie. Oznacza to możliwość rozpoczęcia procedury zmierzającej do zbycia nieruchomości w trybie przetargowym – czytamy w oświadczeniu biura prasowego magistratu.

To oznacza, że skończył się trwający prawie 2 miesiące czas oczekiwania na oddanie gruntu, gdzie biznesmen Zygmunt Solorz-Żak miał wybudować galerię handlową. Obiekt który miał finansować piłkarski Śląsk, którego właścicielem wspólnie z miastem jest miliarder ostatecznie nie powstał.
Decyzję o zwrocie działki do miasta musiała podjąć rada nadzorcza Śląska, gdzie zasiadają przedstawiciele miasta i biznesmena, ale ludzie tego ostatniego mają większość.
REKLAMA
Wrocławianie mogę jednak podziwiać dziurę w ziemi, która została wykopana na potrzeby tej inwestycji. Ten rejon Stadionu Miejskiego zostanie jednak podczas odbywania się turnieju Euro osłonięty. - Już trwają prace nad koncepcją zakrycia głębokiego wykopu, tak by nie straszył on kibiców i turystów, którzy odwiedzą Wrocław podczas futbolowych mistrzostw - zaznacza Paweł Czuma, szef biura prasowego w urzędzie miejskim.
Autor: Jarosław Garbacz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA