Firmy chcą od ponad 3 do 8,5 mln złotych za upiększenie dziury przy stadionie

Firmy chcą od ponad 3 do 8,5 mln złotych za upiększenie dziury przy stadionie

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA
Urzędnicy otworzyli właśnie oferty w przetargu na zabezpieczenie dziury przy Stadionie Miejskim, gdzie galerię handlową miał postawić Zygmunt Solorz-Żak. Grunt ma być osłonięty podczas czerwcowych mistrzostw Europy, tak by nie raził kibiców, którzy zjadą do Wrocławia na mecze Euro.
W przetargu pod nazwą "wykonanie zabezpieczenia wykopu pod planowane centrum handlowe Maślice we Wrocławiu" wystartowało pięciu wykonawców. Najtańszą ofertę złożyła firma Pro - Tra Building Sp. z o.o., która chce podjąć się wykonania prac za 3 mln 387 tys. 953,94 zł. Firma Mota Engil Central Europe S.A. zaproponowała 3 mln 688 tys. 754,60 zł. Himmel i Papesch Opole Sp. z o.o. wyceniła roboty na 4 mln 940 tys. 434,48 zł. Zaś firma Heilit +Woerner budowlana Sp. z o.o. oferuje przeprowadzenie prac za 5 mln 401 tys. 491,47 zł. Najdroższą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowlane ''Miazga'' Sp. z o.o. - na kwotę 8 mln 474 tys. 339,31 zł.
Firma, która na przełomie marca i kwietnia będzie wyłoniona w przetargu, zorganizowanym przez miejską spółkę Wrocławskie Inwestycje, będzie miała dwa miesiące na wykonanie wszystkich prac. Główne roboty to wykonanie ogrodzenia gruntu, zabezpieczenie ścian wykopu przed osuwaniem się, wykonanie zjazdu dla ciężarówek oraz wyrównanie terenu.
Wykonawca zbuduje też studnię końcową dla kanalizacji deszczowej, zaślepi wodociąg i obsieje cały teren trawą.
REKLAMA
Dziura nie zostanie jednak zasypana, a jedynie wyrównana, bo miasto już szuka inwestora, który w tym miejscu chciałby postawić galerię handlową. Ostatnio działkę promowano na targach nieruchomości we francuskim Cannes i jak wskazywali urzędnicy zainteresowanie około 6,6 hektarowym terenem było bardzo duże.
Urzędnicy na czas Euro wpadli na pomysł przykrycia wykopu gigantyczną reklamą. Miałoby to rozwiązać problem nieestetycznego widoku z lotu ptaka, która za pośrednictwem kamer z helikopterów podczas Euro 2012 będzie przekazywany do kilkuset stacji telewizyjnych na całym świecie. Właśnie wykonanie banera reklamowego o wymiarach 100x100 metrów będzie również jednym z zadań firmy wyłonionej w przetargu.
Jeśli któreś z przedsiębiorstw złoży protest wobec trwającego postępowania przetargowego wybór wykonawcy może się wydłużyć i zwycięska firma będzie miała jeszcze mniej niż 8 tygodni na wykonanie koniecznych prac. Pierwszy mecz mistrzostw Europy na Stadionie Miejskim rozegrany zostanie 8 czerwca. Spotkają się w nim reprezentacje Rosji i Czech.
Autor: Jarosław Garbacz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA