Miasto po raz kolejny próbuje sprzedać zieloną kamienicę na placu Solnym

Miasto po raz kolejny próbuje sprzedać zieloną kamienicę na placu Solnym

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Do połowy listopada można składać oferty w przetargu na sprzedaż siedmiokondygnacyjnej kamienicy na placu Solnym 4. Cena wywoławcza to 8,5 mln złotych. Urzędnicy wcześniej próbowali już pozbyć się tej nieruchomości, ale podobnie jak w przypadku wycenianej na ponad 13 mln złotych kamienicy w Rynku, nie znalazł się żaden chętny na jej kupno.

To kolejna nieruchomość w samym sercu Wrocławia, której chce się pozbyć magistrat. Wcześniej miasto próbowało sprzedać lokal o powierzchni prawie 700 mkw., mieszczący się w kamienicy pod adresem Rynek 27-28. Cena wywoławcza wynosiła 13 mln 76 tys. złotych. Mimo tak atrakcyjnej lokalizacji, nie znalazł się chętny na kupno.

Wystawiona na sprzedaż zielona kamienica na placu Solnym ma siedem kondygnacji (w tym strych i piwnice). Mieści się w niej czterokondygnacyjna oficyna, a cała powierzchnia użytkowa budynku to około 758 metrów kwadratowych.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, podstawowym przeznaczeniem nieruchomości są usługi centrotwórcze, natomiast od drugiej kondygnacji wzwyż mogą znaleźć się również mieszkania.

Obecne postępowanie to kolejne podejście do próby sprzedaży kamienicy na placu Solnym. Pierwszy przetarg odbył się 26 lipca - nikt się jednak do niego nie zgłosił. Teraz, podobnie jak poprzednim razem, cena wywoławcza to 8,5 mln złotych. A ponieważ to budynek zabytkowy, jego ostateczna cena zostanie pomniejszona o 30 procent.

Czy tym razem uda się sprzedać kamienicę? Przekonamy się w połowie listopada.

Wyprzedaż gminnych budynków to jeden z pomysłów magistratu na zapewnienie sobie wpływów do budżetu. Przypomnijmy, w sierpniu miastu udało się sprzedać swoje urzędowe budynki przy ulicy Zapolskiej, Świdnickiej i Piłsudskiego. Łącznie magistrat zarobił na tej transakcji ponad 80 mln złotych.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA