DODAJ

W kiosku tuż przy fosie miejskiej ma powstać kawiarnia. Urzędnicy planują remont

Wrocław
W kiosku tuż przy
Tomasz Matejuk
2017-07-10 12:09:23
Zarząd Inwestycji Miejskich szykuje się do rewitalizacji kiosku przy zbiegu ulicy Podwale i Kołłątaja. Tuż nad fosą ma powstać kawiarnia. 

W niewielkim budynku tuż przy fosie miejskiej, przy zbiegu ulicy Podwale i Kołłątaja, przed II wojną światową, a także po wojnie, mieściła się mleczarnia. Potem obiekt zaprojektowany na początku XX wieku przez Maxa Berga stopniowo niszczał.

Teraz kiosk ma zyskać drugie życie. Zarząd Inwestycji Miejskich planuje bowiem gruntowny remont budynku. 

W planie postępowań przetargowych ZIM na 2017 rok figuruje "Rewitalizacja budynku kawiarenki przy fosie ul. Podwale-Kołłątaja". Zamówienie szacowane jest na 800 tys. złotych, a przetarg ma zostać ogłoszony w III kwartale.

Obecnie Zarząd Inwestycji Miejskich jest na etapie projektowania i uzgadniania rozwiązań projektowych. Więcej informacji będziemy mogli przekazać po zakończeniu i zatwierdzeniu projektu u Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz w Wydziale Architektury i Budownictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia – tłumaczy nam Małgorzata Szafran z biura prasowego magistratu.

Jakub Zazula


Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Zasobu Komunalnego, do ZZK trafiło już pismo w sprawie wypowiedzenia umowy obecnemu najemcy lokalu w tym budynku (mieści się tam zakład dorabiania kluczy) i przeniesienia go w inne miejsce. 

W wyremontowanym budynku ma powstać kawiarnia, choć na temat szczegółów całego przedsięwzięcia nie chcą na razie mówić nie tylko urzędnicy, ale i autorzy projektu przebudowy. 

Chętnie udzielę wszelkich informacji, kiedy projekt uzyska pozwolenie na budowę – wyjaśnia portalowi InvestMap.pl Anita Luniak z Grupy 33_03.