DODAJ

W Klinie Oporowskim powstaje centrum medyczne

Budynki użyteczności publicznej / Wrocław
W Klinie Oporowskim powstaje
tuWroclaw.com
2012-01-18 13:52:30

White Medical Center stanie niedaleko rozdzielni Poczty Polskiej przy ul. Avicenny. Biurowiec będzie miał 6 pięter i prawie 7,5 tys. mkw. powierzchni dla usług medycznych. Na parterze znajdzie się m.in. apteka i sklep medyczny. Ceny najmu zaczynają się od 16 euro za mkw.

Klin Oporowski to teren wzdłuż ulicy Avicenny. To właśnie tam, za Centrum Ekspedycyjno-Rozdzielczym Poczty Polskiej, powstaje nowoczesny biurowiec przeznaczony pod usługi medyczne.

Pomieszczenia na sześciu piętrach (o łącznej pow. 7400 m2) mają spełniać wszelkie wymogi sanitarne niezbędne dla prowadzenia działalności medycznej. Inwestor zapewnia, że istnieje też możliwość przystosowania powierzchni dla potrzeb lądowania helikoptera medycznego.

Dodatkowo na parterze o 1260 m2 powierzchni znajdzie się m.in. apteka, sklep medyczny, sklep specjalistyczny, restauracja, kawiarnia, bar, miejsce czasowego pobytu dla dzieci czy przedszkole.

W pierwszym etapie w budynku na 4 kondygnacjach powstanie 5000 m2 powierzchni biurowej. W kolejnym etapie, po nadbudowie kolejnych trzech pięter, powierzchnia użytkowa zwiększy się o 3500m2.

White Medical Center ma znaleźć się najwyższej kategorii klasyfikacji biurowców - B+. Budynek będzie wyposażony m.in. w system nadzoru wizyjnego CCTV i system kontroli dostępu KD. W części podziemnej ulokowany zostanie dwukondygnacyjny parking z 240 miejscami dla samochodów.

Proponowany czynsz najmu netto za powierzchnie usługowe wynosi od 16 euro za m2 za miesiąc. Inwestorem jest spółka ANG Poland. Przewidywany termin oddania budynku do użytkowania to koniec maja 2013.
Autor: Tomek Matejuk