Echo Investment sprzedaje za 44 miliony euro kolejny biurowiecźródło: Materiały inwestora

Echo Investment sprzedaje za 44 miliony euro kolejny biurowiec

Wrocław
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Catalyst Capital, europejska firma inwestycyjna i zarządzająca funduszami w sektorze nieruchomości, kupił 29 grudnia za 44 mln euro biurowiec Nobilis Business House. Budynek położony przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie został oddany do użytku pod koniec 2016 roku.
 Fundusz Catalyst Core Plus kupuje bardzo atrakcyjny biurowiec, wynajęty dobrym firmom i generujący solidne, długoterminowe przychody. Wrocław, ze względu na dostępność wykształconych pracowników o zróżnicowanych specjalizacjach, należy do czołówki światowych centrów dla sektora usług wspólnych BPO/SSC – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment S.A.
Podkreśla zalety lokalizacji, projektu i budowy, dzięki którym udało im się pozyskać renomowanych najemców. Dodaje, że transakcja jest w pełni zgodna ze strategią rentownego wzrostu firmy.
fot. investphoto.pl
To nasza pierwsza inwestycja do funduszu Catalyst Core Plus European Property Fund w Polsce. Pracujemy nad dodaniem do naszego portfela kolejnych nieruchomości w 2018 roku – zapowiada Tomasz Doktór, dyrektor Catalyst Capital.
Catalyst Core Plus European Property Fund to wart 1 mld EUR fundusz nieruchomości "evergreen", tj. inwestujący i pozyskujący kapitał na bieżąco. Zakupiony przez firmę budynek ma 16,9 tys. mkw. łącznej powierzchni najmu i jest obecnie w 75% wynajęty takim firmom jak Onet Group, City Space, PPG Deco, Smith & Nephew i centrum medyczne Synexus.
fot. Orzech
Catalyst Capital zapłacił pierwszą część ceny w wysokości 36 mln EUR, a rozliczenie pozostałej kwoty jest spodziewane w ciągu 12 miesięcy, po wykonaniu prac wykończeniowych oraz wynajęciu pozostałych 25% powierzchni budynku – informuje deweloper.
Dodaje, że wynajem znaczącej części wolnej powierzchni jest zabezpieczony listami intencyjnymi, a w sprawie pozostałej przestrzeni prowadzone są zaawansowane negocjacje.
Materiały inwestora

W planach sprzedaż biurowca przy Wroclavii

REKLAMA
Warburg-HIH Invest Real Estate (Warburg-HIH Invest), niemiecka firma zarządzająca funduszami nieruchomościowymi, podpisał w lipcu przedwstępną umowę zakupu biurowca Sagittarius Business House dla funduszu zarządzanego w imieniu swoich inwestorów instytucjonalnych. Zakończenie realizacji obiektu jest planowane na pierwszy kwartał 2018 roku.
Po raz kolejny sprzedajemy biurowiec, którego budowa jeszcze trwa, dlatego chciałbym podziękować nabywcy za zaufanie, jakim obdarzył naszą firmę. Budynek już teraz ma renomowanych najemców jak EY oraz BNY Mellon, a Wrocław jest jednym z najlepiej ocenianych na świecie lokalizacji dla centrów usług dla biznesu BPO/SSC – ocenia Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment S.A. Dodaje, że te czynniki zapewniają Sagittariusowi sukces.
Materiały inwestora
Budynek powstaje w centralnej lokalizacji biznesowej miasta i będzie miał około 25 tys. mkw. powierzchni najmu. Jego głównymi najemcami są EY oraz Bank of New York Mellon, które łącznie zajmą ponad 90% powierzchni. W parterze tego sześciopiętrowego biurowca znajdzie się również około 1,7 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej na sklepy, restauracje oraz przedszkole.
Sagittarius będzie miał również miejsca parkingowe dla 322 samochodów, z których część w podziemnym parkingu. Budynek jest zaprojektowany w sposób zapewniający maksymalną elastyczność w podziałach pięter, co pozwala przyjąć wielu najemców. Echo Investment S.A. będzie odpowiedzialne za dokończenie prac budowlanych i wykończeniowych, a także za wynajem oraz wprowadzenie najemców do obiektu.
fot. investphoto.pl
Kolejny zakup we Wrocławiu to wykorzystanie doskonałej okazji, bo polski rynek nieruchomości oferuje inwestorom z Europy Zachodniej atrakcyjniejsze stopy kapitalizacji, a samo miasto jest świetną lokalizacją dla inwestycji, ze względu na bardzo dobre wskaźniki makroekonomiczne – twierdzi Andreas Schultz, szef działu Zarządzania Transakcjami Międzynarodowymi w Warburg-HIH.
Jego zdaniem, dzięki ich strukturze, przeprowadzonym w Polsce transakcjom, doświadczeniu oraz sieci doradców, biurowiec z certyfikatem BREAAM excellent stanie się w przyszłości ich aktywem.
Sagittarius Business House powstaje na terenie przyszłej centralnej dzielnicy biznesowej Wrocławia, pomiędzy głównym dworcem kolejowym i centrum handlowym Wroclavia. Jak przedstawia deweloper, dzięki takiej lokalizacji nieruchomość jest doskonale połączona z miastem przez transport publiczny, a także sieć dróg – m.in. z obwodnicą Wrocławia. Dojazd do lotniska zajmuje 22 minuty, a dojście do centrum – 15 minut. W okolicy znajdują się także centra handlowe, restauracje i sklepy.
www.tuwroclaw.com
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Nobilis Business House

Nobilis Business House

Dostępna powierzchnia: 483 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: Od zaraz
 • klasa budynku: A
 • certyfikat: BREEAM - Excellent
 • liczba miejsc parkingowych: 64
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 14.50 EUR
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/72
 • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 153
 • kontrola dostępu
 • klimatyzacja
 • BMS
 • światłowód
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • recepcja
 • ochrona
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit