DODAJ

Zielone ściany i donice. Plac Nowy Targ przestanie być betonową pustynią

Drogi i mosty / Wrocław
Zielone ściany i donice.
Tomasz Matejuk
2017-02-16 14:31:01
Na przebudowanym kilka lat temu placu Nowy Targ w końcu pojawi się zieleń – miasto wybrało firmę, która stworzy tam m.in. zielone ściany i postawi donice.

Spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła pod koniec 2016 roku przetarg na wdrożenie rozwiązań zazielenienia placu Nowy Targ. Stanęła do niego tylko jedna firma  Spes City, która zaproponowała cenę nieco ponad 245 tys. złotych. Oferta właśnie została przyjęta.

Spes City zajmie się wykonaniem robót w zakresie zielonych ścian na północnych elewacjach pawilonów wejściowych do parkingu podziemnego, dostawie i montażu donic wewnątrz pawilonów wejściowych na parking, dostawie materiału roślinnego i wykonaniu nasadzeń dla wszystkich elementów oraz pielęgnacji dokonanych nasadzeń roślinnych

Dokumentację projektową tego przedsięwzięcia przygotowała pracownia Roman Rutkowski Architekci, czyli ta sama, która opracowała projekt całej przebudowy tego placu.

– Zakres zamówienia nie obejmuje wykonania donic żelbetowych w centrum placu Nowy Targ oraz nasadzeń roślinnych w nich przewidzianych, jak również wykonania kraty pod bluszcz, a łącznie opisanych także w dokumentacji projektowej – zastrzegają urzędnicy.

Na wszystkie prace wykonawca będzie miał czas do końca kwietnia 2017 roku, a pielęgnacją roślin będzie zajmował się potem jeszcze przez rok.