DODAJ

Zobacz, jak będzie wyglądał przeszklony budynek na Legnickiej

Mieszkania i domy / Wrocław
Zobacz, jak będzie wyglądał
tuWroclaw.com
2012-04-30 20:13:09

Budynek, w którym znajdą się mieszkania, biura, lokale usługowe i apartamenty stanie przy skrzyżowaniu ul. Legnickiej z Rysią. Na najwyższej kondygnacji ulokowany zostanie prawie trzystumetrowy penthouse. Budowa ruszy w lipcu, a skończy się pod koniec przyszłego roku.

Charakterystyczną cechą budynku ma być fasada od strony ulicy Legnickiej - podwójna i w całości oszklona. Będzie spełniać także funkcjonalną rolę - stanie się akustyczną barierą oraz systemem dającym możliwość wietrzenia pomieszczeń za pomocą świeżego powietrza.

- Legnicka Street to krok ku przywróceniu ulicy przedwojennej świetności, jednak już we współczesnym stylu - na kształt zachodnio-europejskich metropolii. Projekt dzięki połączeniu awangardowej architektury z klasyczną estetyką świetnie uzupełni pierzeję ulicy Legnickiej, wzbogacając ją i wnosząc w jej panoramę delikatną świeżość innowacyjności - czytamy na stronie internetowej inwestycji.

Oprócz standardowych mieszkań, klienci będą mogli również wybierać spośród apartamentów o powierzchniach od 42 do 150 mkw. i o wysokości 3,2 metrów. Usytuowane będą od strony ulicy Legnickiej, ponad lokalami usługowymi i biurowymi. Na najwyższej kondygnacji budynku znajdzie się penthouse o powierzchni 275 m2.
Obiekt posiadał będzie siedem kondygnacji od strony ul. Legnickiej i osiem kondygnacji w pozostałej części. Parter przeznaczony będzie na lokale handlowe, pierwsze piętro na biura, a pozostałe kondygnacje na mieszkania. Projekt zakłada trzy kondygnacje podziemne z przeznaczeniem na duży parking dla samochodów osobowych i pomieszczenia techniczne.

W Legnicka Street znajdzie się w sumie 3177 m2 powierzchni biurowych, a także 1670 m2 lokali handlowo-usługowych, które znajdą się na parterze.

Inwestycja ruszy w lipcu bieżącego roku, a budynek ma być gotowy pod koniec 2013 r.
Autor: tm