B Urban. Inwestuj w nieruchomości we Wrocławiu i zarabiaj [FILM]źródło: materiały inwestora

B Urban. Inwestuj w nieruchomości we Wrocławiu i zarabiaj [FILM]

Artykuł sponsorowany
B Urban
adresWrocław, Jaworska 4
inwestorInwestgrupa Sp. z o.o.
REKLAMA
Powstający w samym sercu nowej, biznesowej dzielnicy Wrocławia budynek B Urban to doskonała propozycja dla osób, które chcą zainwestować kapitał w nieruchomości na wynajem. Topowa lokalizacja, projekt skrojony pod potrzeby przyszłych mieszkańców, wykończone i wyposażone lokale – to wszystko sprawia, że inwestor na brak zainteresowania ze strony najemców narzekać z pewnością nie będzie.
Rosnąca inflacja, rekordowo niskie stopy procentowe, a także niepewna sytuacja gospodarcza spowodowana globalną pandemią sprawiają, że inwestorzy, myślący o ochronie zgromadzonego kapitału, coraz chętniej spoglądają w kierunku nieruchomości. A biorąc pod uwagę, że ceny mieszkań wydają się być odporne na zawirowania rynkowe, trudno obecnie o atrakcyjniejszą formę zabezpieczenia oszczędności i instrument inwestycyjny o wyższej stopie zwrotu. 
Na potwierdzenie faktu, że nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych form inwestycji, wystarczy przytoczyć ostatni raport branżowy renomowanej firmy JLL. Czytamy w nim, że pomimo drugiej, znacznie groźniejszej fali pandemii i recesji w gospodarce, wyniki rynku sprzedaży nowych mieszkań w IV kwartale 2020 r. okazały się lepsze od oczekiwań. Liczba mieszkań sprzedanych na sześciu największych rynkach w kraju w porównaniu z trzecim kwartałem wzrosła, a rok zamknął się wynikiem znacznie lepszym, niż można było to zakładać jeszcze na początku kwietnia. 
Eksperci podkreślają, że na tle innych branż gospodarki sektor mieszkaniowy radzi sobie w tej wyjątkowo trudnej sytuacji doskonale. Jak czytamy w raporcie JLL, w rzeczywistości aktywność inwestycyjna w tzw. sektorze Living nawet wzrosła, ponieważ okazał się on jedną z najbardziej odpornych klas aktywów w branży nieruchomości. A to tylko potwierdza opinię o polskim rynku mieszkaniowym jako o stabilnym i bezpiecznym miejscu dla lokowania kapitału.Inwestuj i zarabiaj
I to właśnie z myślą o osobach, które chcą zainwestować zgromadzony kapitał w nieruchomości, we Wrocławiu przy ulicy Jaworskiej 4 powstaje B Urban, czyli 13-kondygnacyjny budynek z lokalami pod wynajem. Funkcjonalne lokale zostaną przekazane nabywcom już wykończone, umeblowane i wyposażone w sprzęt AGD. Inwestor, kupując na własność samodzielny lokal użytkowy z księgą wieczystą i prowadząc najem we własnym zakresie lub powierzając najem i zarządzanie profesjonalnemu operatowi, ma także możliwość zwrotu VAT, amortyzacji lokalu w działalności gospodarczej na poziomie 2,5% w skali roku, ciesząc się jednocześnie wysoką rentownością najmu. 
O atrakcyjności oferty B Urban świadczy nie tylko topowa lokalizacja pośród rosnących jak grzyby po deszczu nowych biurowców, do których chętnie wprowadzają się zarówno międzynarodowe korporacje (Capgemini, Dolby, IBM czy Nokia), jak i rodzime firmy czy start-upy (Techland, Ceneo), a także w bezpośrednim otoczeniu licznych szkół wyższych. Oprócz kawalerek i dwupokojowych mieszkań, w budynku znajdą się także dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców: wspólna pralnia, kawiarnia czy przestrzenie coworkingowe, a w zarządzaniu lokalem pomoże specjalna aplikacja na smartfony.Inwestycja zaprojektowana z myślą o przyszłych najemcach
B Urban to także odpowiedź Inwestgrupy na zmieniające się trendy w mieszkalnictwie i ewolucję oczekiwań klientów. Z badań preferencji potencjalnych najemców, przeprowadzonych na zlecenie wrocławskiego dewelopera przez Instytut Badawczy Mands, wynika bowiem, że przy wyborze mieszkania najważniejsze są trzy kryteria: lokalizacja, cena i standard lokum. 
W stolicy Dolnego Śląska najczęściej mieszkania wynajmują osoby młode, do 35 roku, które albo studiują, albo pracują (zazwyczaj w międzynarodowych korporacjach). Dla większości z nich – przy poszukiwaniu mieszkania – bliskość uczelni, pracy, jak i szerokiej oferty usługowo-handlowej ma kluczowe znaczenie. Millenialsi, bo to głównie oni są docelowymi najemcami B Urban, po mieście najchętniej poruszają się komunikacją miejską albo na rowerze, zdecydowanie rzadziej decydują się na własne auto. Dlatego ważna dla nich jest także infrastruktura transportowa, czyli dobry dostęp do MPK lub sieci tras rowerowych. 
materiały inwestora

W samym sercu biznesowej dzielnicy

Wybierając lokalizację i projektując B Urban, deweloper wziął pod uwagę wszystkie aspekty, istotne dla potencjalnego najemcy. Dość powiedzieć, że w najbliższym otoczeniu inwestycji znajdziemy kilka uczelni wyższych (w tym m.in. Dolnośląską Szkołę Wyższą czy Wyższą Szkołę Bankową), a także liczne biurowce (Business Garden Wrocław, Millennium Towers, CU Office, Carbon Tower, Green Towers, Wojdyła Business Park czy West Forum). 
Już teraz to bardzo dobrze skomunikowane miejsce (w sąsiedztwie zatrzymuje się kilka linii tramwajowych i kilkanaście autobusowych), a powstająca w bezpośredniej bliskości B Urban nowa trasa autobusowo-tramwajowa, która połączy Nowy Dwór z centrum Wrocławia, sprawi, że w zaledwie kilka minut będzie można dostać się do tętniącego życiem serca miasta. Przyszli najemcy mieszkań w B Urban nie będą musieli martwić się także o codzienne zakupy, bo w odległości krótkiego spaceru znajduje się Magnolia Park, czyli jedna z największych na Dolnym Śląsku galerii handlowych.
Jak wynika z przytoczonych już badań preferencji potencjalnych najemców, przeprowadzonych przez Mands, 92% mieszkańców kawalerek i 84% wynajmujących odpowiedziało, że oferta B Urban jest "bardzo interesująca" lub "raczej interesująca". Młodzi ludzie uznali, że za wynajem mieszkania w tym standardzie i lokalizacji są skłonni zapłacić do 1700 złotych. Wniosek jest prosty: inwestując w B Urban na brak zainteresowania potencjalnych najemców właściciel lokalu narzekać nie będzie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Modernizacja połączenia kolejowego między Chorzowem Batorym, Bytomiem i Nakłem Śląskim ma zapewniony nadzór
Na te działania PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły ponad 11 mln zł. Nadzór obejmie projekt...
Biurowiec Intraco Prime w Warszawie pnie się do góry [FILM + ZDJĘCIA]
Budowa biurowca Intraco Prime nabiera tempa. Rozpoczęły się prace związane ze wznoszeniem konstrukcj...
Kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem. Powstanie wiele nowych miejsc pracy
Kolejna duża i znana zagraniczna firma zdecydowała się na zainwestowanie w Aglomeracji Wrocławskiej....
Ruszyła budowa domów HVILLE pod Bielanami Wrocławskimi
Rośnie potrzeba mieszkania w domu pod miastem, a wraz z nią pojawiać się może coraz więcej osiedli w...
Cavatina Holding buduje w Krakowie kompleks biurowy Ocean Office Park [ZDJĘCIA + WIUZALIZACJE]
Ocean Office Park to krakowska inwestycja Cavatina Holding realizowana na Zabłociu, u zbiegu ulic Kl...
Trwa rewitalizacja zabytkowej piekarni Mamut we Wrocławiu. Obok budowany jest nowy hotel [ZDJĘCIA]
Trwają prace przy przekształceniu zabytkowego budynku dawnej piekarni Mamut przy ulicy Sienkiewicza...
Przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie powstaje 155 metrowy wieżowiec Skysawa [FILM]
Polski Holding Nieruchomości S.A. buduje przy ulicy Świętokrzyskiej 36 w Warszawie kompleks biurowo-...
W Warszawie powstaje kompleks biurowy Forest [FILM]
Budynki powstają w Warszawie na pograniczu Woli, Śródmieścia i Żoliborza. Zaoferują łącznie 78 tys....
Kraków: Koleją do Nowej Huty Przyszłości
Miasto Kraków chce w tym roku ogłosić przetarg na opracowanie koncepcji połączenia kolejowego linii...
MPK Wrocław kontynuuje prace na skrzyżowaniu Podwala, Krupniczej i Sądowej [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Wrocławia remontowany jest jeden z kluczowych rozjazdów tramwajowych w tej części miasta....