W biznesowym centrum Wrocławia wystartowała budowa B Urban od Inwestgrupy

W biznesowym centrum Wrocławia wystartowała budowa B Urban od Inwestgrupy

Artykuł sponsorowany
B Urban
adresWrocław, Jaworska 4
inwestorInwestgrupa Sp. z o.o.
REKLAMA
B Urban to 13-kondygnacyjny budynek, który dostarczy łącznie 452 lokali inwestycyjnych. Na placu budowy, przy ulicy Jaworskiej 4, pojawiły się już pierwsze maszyny budowlane. Wykonawcą generalnym inwestycji jest Atlas Ward Polska. Praca wre, obecnie firma przygotowuje grunt, by móc postawić fundamenty nowego budynku.  
Prace budowlane rozpoczęły się w marcu, jednak w uwagi na panującą epidemię w kraju musiały zostać przerwane. Roboty powróciły w lipcu, na plac budowy przywieziono pierwsze maszyny oraz żurawie. Za wykonanie inwestycji odpowiedzialna jest firma Atlas Ward Polska Sp. z o.o.
fot. Jakub Zazula

Dzieje się na budowie

B Urban realizowane jest przez wrocławskiego dewelopera Inwestgrupa Sp. z o.o., który istnieje na rynku od 17 lat. Zrealizował w tym czasie 18 inwestycji, w ramach których oddał łącznie do użytku 1457 mieszkań i domów zadowolonym lokatorom.
Koniec budowy B Urban planowany jest na grudzień 2021 roku. Prace są wykonywane stale – inwestor nie przewidział podziału robót na etapy, by najemcy oraz nabywcy mogli jak najszybciej korzystać z budynku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k., która specjalizuje się w projektowaniu lokali przeznaczonych pod wynajem. W ramach inwestycji powstanie 13-kondygnacyjny budynek, który pomieści łącznie 419 kawalerek oraz 33 mieszkania 2-pokojowe.
fot. Jakub Zazula

Młodzi chcą żyć wygodni

Inwestycja dostosowana jest do potrzeb młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć samodzielne życie we Wrocławiu. W sąsiedztwie B Urban znajdują się największe ośrodki biurowe oraz uczelnie. Ulokowanie kapitału w nieruchomości to czysty zysk – inwestor może liczyć nawet na 7% zwrotu kwoty netto w ciągu roku.
Szybkie tempo życia sprawia, że młodzi ludzie coraz częściej decydują się na wynajem mieszkania zamiast jego kupna. Ludzie przestali przywiązywać się do konkretnych lokalizacji, wolą mobilność oraz swobodę zmiany miejsca zamieszkania.
Od pewnego czasu na rynku funkcjonuje pojęcie "sharing economy" – ekonomia współdzielenia. Polega to na tym, że dana osoba woli coś wypożyczyć bądź dzielić z innymi, niż kupować na własność, gdyż tak po prostu jest wygodniej i taniej. Stąd duża popularność serwisów typu Uber, Netflix czy AirBnB. To samo zaczyna się dziać na rynku nieruchomości – młodzi ludzie chcą mieszkać blisko miejsca pracy bądź uczelni oraz dodatkowo dzielić czas z osobami w podobnym wieku. B Urban daje im taką możliwość – w budynku przewidziano utworzenie wspólnej przestrzeni do co-workingu oraz kawiarnię i pralnię. Dodatkowo położenie inwestycji sprawia, że jest doskonale skomunikowana z każdą częścią Wrocławia. Biegnie tutaj 7 linii tramwajowych oraz kilkanaście autobusowych. Wkrótce otwarta zostanie TAT na Nowy Dwór, co sprawi, że lokalizacja będzie jeszcze bardziej pożądana przez młodych ludzi. Blisko jest stąd również na Rynek, co z pewnością docenią osoby pragnące rozrywki oraz dostępu do bogatego zaplecza kulinarnego.
materiały inwestora
Co istotne, lokale inwestycyjne są znacząco tańsze oraz wygodniejsze w utrzymaniu od standardowych mieszkań, ze względu na swój metraż oraz minimalizm. Dodatkowo istnieje możliwość aranżacji mieszkania według indywidualnego gustu, tak by wynajmujący czuł się jak najbardziej komfortowo. Ponadto Inwestgrupa przewidziała utworzenie aplikacji mobilnej, która ułatwi zarządzanie lokalem z dowolnego miejsca na Ziemi.
Na terenie inwestycji znajdować się będą stacje ładowania aut elektrycznych oraz wypożyczalnie rowerów i samochodów. Młodzi często dbają o ekologiczne rozwiązania, dlatego z pewnością będzie to dla nich duży atut.

Zalety dla inwestorów

Rynek lokali na wynajem przechodzi prawdziwe oblężenie – już ponad 2 miliony Polaków żyje w wynajmowanych mieszkaniach. B Urban, od wrocławskiego dewelopera Inwestgrupa, położony jest przy ulicy Jaworskiej 4, tuż obok największych kompleksów biurowych w tej części miasta. 
fot. Jakub Zazula
Największą zaletą jest bezpieczeństwo oraz pewność ulokowania pieniędzy. Nieruchomości w dużych miastach rzadko tracą na wartości, szczególnie w tak pożądanym miejscu, w którym znajduje się B Urban. Inwestycja dostarczy 419 rozkładowych kawalerek oraz 33 lokale 2-pokojowe – każdy z księgą wieczystą. Dodatkowo inwestorzy dostają możliwość zwrotu podatku VAT z tytułu zakupionej nieruchomości. Inwestor nie musi przejmować się również sprawami administracyjnymi – najmem i zarządzaniem zajmie się profesjonalny operator. Lokal, który otrzymuje kupujący, jest w pełni wyposażony w niezbędne meble oraz sprzęt AGD. Niektóre mieszkania posiadają loggie oraz balkon. Inwestor może być spokojny o swój kapitał – pieniądze są chronione, każdy nabywca posiada indywidualne konto bankowe. Do momentu realizacji inwestycji, deweloper nie ma bezpośredniego kontaktu z pieniędzmi klientów.
Inwestycja położona jest w jednej z atrakcyjniejszej lokalizacji Wrocławia. Doskonały dostęp do komunikacji miejskiej, liczne biurowce, które zapewniają pracę tysiącom ludzi, zaplecze gastronomiczne oraz handlowo-usługowe sprawiają, że młodzi ludzie (spragnieni wygody) zechcą od razu wynająć mieszkanie w tak doskonałym miejscu. Blisko jest stąd również do centrum handlowego Magnolia, w pobliżu znajduje się stacja Wrocław Mikołajów, a od lotniska dzieli 9 minut drogi samochodem.

Dlaczego B Urban?

Przede wszystkim jest to bezpieczna forma ulokowania kapitału, koszty poniesione w wyniku zakupu inwestycji, zwrócą się w przeciągu niecałych 12 lat. Lokalizacja oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań sprawia, że B Urban jest jedną z bardziej pożądanych inwestycji w tej części Wrocławia. Badania przeprowadzone przez Inwestgrupę pokazują, że młodzi ludzie stawiają przede wszystkim na wolność, niezależność oraz karierę. Mieszkając w B Urban, mogą to wszystko mieć w jednym miejscu. Inwestycja jest samowystarczalna, znajduje się w niej wszystko, co jest niezbędne do codziennego życia.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Oleśnica: Olkol wygrał przetarg na modernizację 20 lokomotyw elektrycznych za 200 milionów złotych
W środę, 23 września PKP Intercity poinformował o podpisaniu z oleśnicką firmą Olkol sp. z o.o. umow...
Warszawa: Na Annopolu powstanie nowoczesna zajezdnia tramwajowa
Nowa zajezdnia pomieści ponad 150 pojazdów o długości do 33 metrów. Koszt wykonania inwestycji to ni...
Kraków: Miasto zapowiada kontynuację Trasy Łagiewnickiej
Najpierw przeprowadzone zostaną konsultacje z mieszkańcami, następnie wykonawca będzie musiał uzyska...
Lidl otworzy swój 21 sklep we Wrocławiu. Otwarcie w czwartek, 24 września
W czwartek, 24 września niemiecka sieć sklepów dyskontowych Lidl otworzy nowy sklep we Wrocławiu. Bę...
We Wrocławiu może powstać nowy park dla 100 tysięcy mieszkańców pięciu dzielnic
W stolicy Dolnego Śląska może powstać nowy, duży park dla ponad 100 tys mieszkańców pięciu dzielnic....
Wrocław: Znamy projektanta ronda na Oporowie
Trzy z czterech ofert mieściły się w budżecie wynoszącym niespełna 350 tysięcy złotych. Projekt prze...
Wrocław: Obok Dworca Świebodzkiego powstanie nowy, duży 4-gwiazdkowy hotel. Inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy nowego hotelu w centrum Wrocławia, który ma powstać obok zabytkowego...
Rzeszów: Miasto zyska jeden z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce
Olszynki Park będzie docelowo jedną z wizytówek Rzeszowa. Budynek będzie miał 161 metrów wysokości....
Możliwości wdrożenia nowych kierunków rozwoju w gminie Malczyce
Na potrzeby tworzenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Malczyce...
Łódź: Podpisano umowę na przebudowę ul. Obywatelskiej
Inwestycja będzie realizowana w ramach programu „Plan dla Osiedli”. Ulica zostanie całkowicie przebu...