W biznesowym centrum Wrocławia wystartowała budowa B Urban od Inwestgrupyźródło: materiały inwestora

W biznesowym centrum Wrocławia wystartowała budowa B Urban od Inwestgrupy

Artykuł sponsorowany
B Urban
adresWrocław, Jaworska 4
inwestorInwestgrupa Sp. z o.o.
REKLAMA
B Urban to 13-kondygnacyjny budynek, który dostarczy łącznie 452 lokali inwestycyjnych. Na placu budowy, przy ulicy Jaworskiej 4, pojawiły się już pierwsze maszyny budowlane. Wykonawcą generalnym inwestycji jest Atlas Ward Polska. Praca wre, obecnie firma przygotowuje grunt, by móc postawić fundamenty nowego budynku.  
Prace budowlane rozpoczęły się w marcu, jednak w uwagi na panującą epidemię w kraju musiały zostać przerwane. Roboty powróciły w lipcu, na plac budowy przywieziono pierwsze maszyny oraz żurawie. Za wykonanie inwestycji odpowiedzialna jest firma Atlas Ward Polska Sp. z o.o.
fot. Jakub Zazula

Dzieje się na budowie

B Urban realizowane jest przez wrocławskiego dewelopera Inwestgrupa Sp. z o.o., który istnieje na rynku od 17 lat. Zrealizował w tym czasie 18 inwestycji, w ramach których oddał łącznie do użytku 1457 mieszkań i domów zadowolonym lokatorom.
Koniec budowy B Urban planowany jest na grudzień 2021 roku. Prace są wykonywane stale – inwestor nie przewidział podziału robót na etapy, by najemcy oraz nabywcy mogli jak najszybciej korzystać z budynku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k., która specjalizuje się w projektowaniu lokali przeznaczonych pod wynajem. W ramach inwestycji powstanie 13-kondygnacyjny budynek, który pomieści łącznie 419 kawalerek oraz 33 mieszkania 2-pokojowe.
fot. Jakub Zazula

Młodzi chcą żyć wygodni

Inwestycja dostosowana jest do potrzeb młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć samodzielne życie we Wrocławiu. W sąsiedztwie B Urban znajdują się największe ośrodki biurowe oraz uczelnie. Ulokowanie kapitału w nieruchomości to czysty zysk – inwestor może liczyć nawet na 7% zwrotu kwoty netto w ciągu roku.
Szybkie tempo życia sprawia, że młodzi ludzie coraz częściej decydują się na wynajem mieszkania zamiast jego kupna. Ludzie przestali przywiązywać się do konkretnych lokalizacji, wolą mobilność oraz swobodę zmiany miejsca zamieszkania.
Od pewnego czasu na rynku funkcjonuje pojęcie "sharing economy" – ekonomia współdzielenia. Polega to na tym, że dana osoba woli coś wypożyczyć bądź dzielić z innymi, niż kupować na własność, gdyż tak po prostu jest wygodniej i taniej. Stąd duża popularność serwisów typu Uber, Netflix czy AirBnB. To samo zaczyna się dziać na rynku nieruchomości – młodzi ludzie chcą mieszkać blisko miejsca pracy bądź uczelni oraz dodatkowo dzielić czas z osobami w podobnym wieku. B Urban daje im taką możliwość – w budynku przewidziano utworzenie wspólnej przestrzeni do co-workingu oraz kawiarnię i pralnię. Dodatkowo położenie inwestycji sprawia, że jest doskonale skomunikowana z każdą częścią Wrocławia. Biegnie tutaj 7 linii tramwajowych oraz kilkanaście autobusowych. Wkrótce otwarta zostanie TAT na Nowy Dwór, co sprawi, że lokalizacja będzie jeszcze bardziej pożądana przez młodych ludzi. Blisko jest stąd również na Rynek, co z pewnością docenią osoby pragnące rozrywki oraz dostępu do bogatego zaplecza kulinarnego.
materiały inwestora
Co istotne, lokale inwestycyjne są znacząco tańsze oraz wygodniejsze w utrzymaniu od standardowych mieszkań, ze względu na swój metraż oraz minimalizm. Dodatkowo istnieje możliwość aranżacji mieszkania według indywidualnego gustu, tak by wynajmujący czuł się jak najbardziej komfortowo. Ponadto Inwestgrupa przewidziała utworzenie aplikacji mobilnej, która ułatwi zarządzanie lokalem z dowolnego miejsca na Ziemi.
Na terenie inwestycji znajdować się będą stacje ładowania aut elektrycznych oraz wypożyczalnie rowerów i samochodów. Młodzi często dbają o ekologiczne rozwiązania, dlatego z pewnością będzie to dla nich duży atut.

Zalety dla inwestorów

Rynek lokali na wynajem przechodzi prawdziwe oblężenie – już ponad 2 miliony Polaków żyje w wynajmowanych mieszkaniach. B Urban, od wrocławskiego dewelopera Inwestgrupa, położony jest przy ulicy Jaworskiej 4, tuż obok największych kompleksów biurowych w tej części miasta. 
fot. Jakub Zazula
Największą zaletą jest bezpieczeństwo oraz pewność ulokowania pieniędzy. Nieruchomości w dużych miastach rzadko tracą na wartości, szczególnie w tak pożądanym miejscu, w którym znajduje się B Urban. Inwestycja dostarczy 419 rozkładowych kawalerek oraz 33 lokale 2-pokojowe – każdy z księgą wieczystą. Dodatkowo inwestorzy dostają możliwość zwrotu podatku VAT z tytułu zakupionej nieruchomości. Inwestor nie musi przejmować się również sprawami administracyjnymi – najmem i zarządzaniem zajmie się profesjonalny operator. Lokal, który otrzymuje kupujący, jest w pełni wyposażony w niezbędne meble oraz sprzęt AGD. Niektóre mieszkania posiadają loggie oraz balkon. Inwestor może być spokojny o swój kapitał – pieniądze są chronione, każdy nabywca posiada indywidualne konto bankowe. Do momentu realizacji inwestycji, deweloper nie ma bezpośredniego kontaktu z pieniędzmi klientów.
Inwestycja położona jest w jednej z atrakcyjniejszej lokalizacji Wrocławia. Doskonały dostęp do komunikacji miejskiej, liczne biurowce, które zapewniają pracę tysiącom ludzi, zaplecze gastronomiczne oraz handlowo-usługowe sprawiają, że młodzi ludzie (spragnieni wygody) zechcą od razu wynająć mieszkanie w tak doskonałym miejscu. Blisko jest stąd również do centrum handlowego Magnolia, w pobliżu znajduje się stacja Wrocław Mikołajów, a od lotniska dzieli 9 minut drogi samochodem.

Dlaczego B Urban?

Przede wszystkim jest to bezpieczna forma ulokowania kapitału, koszty poniesione w wyniku zakupu inwestycji, zwrócą się w przeciągu niecałych 12 lat. Lokalizacja oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań sprawia, że B Urban jest jedną z bardziej pożądanych inwestycji w tej części Wrocławia. Badania przeprowadzone przez Inwestgrupę pokazują, że młodzi ludzie stawiają przede wszystkim na wolność, niezależność oraz karierę. Mieszkając w B Urban, mogą to wszystko mieć w jednym miejscu. Inwestycja jest samowystarczalna, znajduje się w niej wszystko, co jest niezbędne do codziennego życia.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Budowa The Bridge w Warszawie coraz bliżej
Ghelamco rozpoczyna przygotowania do budowy wieżowca The Bridge. Budynek stanie u zbiegu ulicy Towar...
Kraków: Miasto planuje nową kładkę na Dębnikach
Rada miasta na wniosek wiceprzewodniczącego Rafała Komarewicza zleciła Zarządowi Inwestycji Miejskic...
Kolejna amerykańska firma stawia na Katowice
Hyland Software, amerykańska firma z branży IT, która zainwestowała w Katowicach w ubiegłym roku otr...
Warszawa: Central Point przyciąga najemców [FILM]
Firma prawnicza Wolf Theiss zdecydowała się wynająć w Central Point 1500 mkw. powierzchni...
Kraków: Przy rondzie Matecznego powstaje nowe osiedle
Przy ulicy Rydlówka, niedaleko ronda Matecznego, deweloper Echo Investment rozpoczyna realizację osi...
Cukrownia Apartamenty stanie w Szczecinie
Przy ul. Południowej i Floriana Krygiera w Szczecinie, na przeszło 6 ha działce powstaje osiedle Cuk...
Trwają prace nad dokumentacją dla trasy S8 na odcinku: Wrocław - Kłodzko
W trakcie opracowania jest Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe (STEŚ) dla rozbudowy trasy ek...
Kraków: Tramwajem przez Aleje
Miasto Kraków rozpisało przetarg na koncepcję nowej linii tramwajowej, miałaby ona przebiegać pomięd...
Kraków: Utrudnienia na ulicy Podgórskiej
Z powodu kolejnego etapu prac konstrukcyjnych mostów kolejowych nad Wisłą, dziś 25 stycznia zamknięt...
Rewitalizacja XVIII wiecznego pałacyku Pücklera. Muzeum bolesławieckiej ceramiki zmieni swoją siedzibę.
Za 20 mln zł zostanie wyremontowana nowa siedziba Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – ze 189 złożonych pr...