BIMs Plus Poznań wynajął 4,7 tys. mkw. w MLP Poznań WestMateriały prasowe

BIMs Plus Poznań wynajął 4,7 tys. mkw. w MLP Poznań West

Orzech
Orzech
REKLAMA

Profesjonalny dystrybutor produktów z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacji i wentylacji oraz instalacji i techniki sanitarnej wynajął ponad 4700 mKW. powierzchni w parku logistycznym MLP Poznań West. Firma BIMs Plus Poznań wprowadziła się już do gotowego obiektu.

Firma BIMs Plus Poznań dołączyła do grona najemców w MLP Poznań West wynajmując łącznie ponad 4700 mkw. nowoczesnej powierzchni przeznaczonej na cele magazynowe. Gotowy obiekt został przekazany najemcy pod koniec kwietnia br.

BIMs Plus Poznań jest profesjonalnym dystrybutorem produktów z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacji i wentylacji oraz instalacji i techniki sanitarnej. W ofercie ma ponad 600.000 artykułów i utrzymuje sieć ponad 140 punktów handlowych. Klientami spółki są przede wszystkim firmy wykonawcze i budowlane.

Nowoczesne eko-rozwiązania

Nasze centrum logistyczne MLP Poznań West jest w fazie dynamicznej rozbudowy. Najemców przyciąga przede wszystkim doskonała lokalizacja oraz zastosowanie wielu rozwiązań mających pozytywny wpływ na środowisko naturalne w tym m.in. w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim użytkownikom obiektów dużego komfortu oraz dostosowanie powierzchni do ich indywidualnych wymagań – powiedziała Agnieszka Góźdź, Chief Development Officer w MLP Group S.A.

REKLAMA

Zgodnie ze strategią dewelopera w MLP Poznań West zastosowane zostały nowoczesne eko-rozwiązania. Na dachach budynków zamontowano instalację fotowoltaiczną, o łącznej mocy 482 kWp. co pozwoli wyprodukować w ciągu roku ok. 500 MWh energii elektrycznej. Jednocześnie zarządzanie centrum logistycznym i monitoring systemów obiektowych odbywa się w oparciu o eksploatacyjny model informacyjny (ang. – Asset Information Model). Technologia ta wykorzystywana jest do usprawnienia procesów eksploatacyjnych poprzez integrację z systemami automatyki budynkowej BMS (ang. – Building Management System). Jej zastosowanie jest szczególnie istotne w obiektach, w których proces produkcji czy eksploatacji odbywa się nieprzerwalnie np. w budynkach z kontrolowaną temperaturą, czy obiektach produkcyjnych). Park MLP Poznań West posiada certyfikat BREEAM.

Materiały prasowe

Doskonała lokalizacja

Park MLP Poznań West jest najszybciej rozbudowywanym centrum należącym do MLP Group. Aktualnie w budowie jest ponad 55 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni. Nowe hale będą miały podwyższoną wysokość do 11,5 m. Zakończenie budowy i oddanie do użytkowania planowane jest w III kwartale 2022 r.

Projekt MLP Poznań West docelowo dostarczy ok. 150 tys. mkw. najnowocześniejszej przestrzeni magazynowo-biurowej na terenie o powierzchni 28.8 ha. MLP Poznań West jest zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania w pobliżu drogi ekspresowej S11, zaledwie 7 km od węzła z autostradą A2. Doskonała lokalizacja jest atrakcyjna dla różnego rodzaju biznesu. Za realizację obiektów magazynowych w ramach projektu MLP Poznań West odpowiedzialna jest spółka W.P.I.P., która jest ekspertem w budowaniu i wyposażaniu obiektów przemysłowych zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe. MLP Group współpracuje z W.P.I.P. od samego początku budowy MLP Poznań West.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA